kpb

Spirited Away: W krainie Bogów

tytuł oryginalny: Sen to Chihiro no Kamikakushi

reżyseria: Hayao Miyazaki

czas trwania: 124 min.
produkcja: Japonia 2001
premiera: 2024-05-10
język: japoński
napisy: polskie
in Japanese with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

MFF w Berlinie 2022: Złoty Niedźwiedź
Oscary 2003: Najlepszy film animowany
Saturny 2003: Najlepszy film animowany
Critic’s Choice 2003: Najlepszy film animowany
Annie 2003: Najlepszy pełnometrażowy film animowany, Annie - Najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka Joe Hisaishi, Najlepsze indywidualne osiągnięcie: reżyseria animowanej produkcji kinowej Hayao Miyazaki, Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenariusz Hayao Miyazaki
BAFTA 2004: Najlepszy film nieanglojęzyczny - nominacjaNagrodzony Oscarem dla Najlepszego Filmu Animowanego i Złotym Niedźwiedziem festiwalu w Berlinie, Spirited Away: W krainie bogów to arcydzieło światowego kina stworzone przez jednego z najbardziej cenionych twórców animacji, Hayao Miyazakiego. Niezwykle szybko film zyskał status dzieła kultowego, skutecznie popularyzując anime na całym świecie.

Spirited Away: W krainie bogów zabierze Cię w podróż wykraczającą poza granice Twojej wyobraźni. W trakcie przeprowadzki do nowego domu, dziesięcioletnia Chihiro wraz z rodzicami przypadkowo trafia do tajemniczego, opuszczonego miasteczka. Ku swojemu przerażeniu, dziewczynka odkrywa, że to kraina zamieszkana przez bóstwa i duchy, a jej rodzicie zostali przemienieni... w świnie! To kara za spożycie pokarmu przeznaczonego dla bogów. Aby ocalić rodziców, Chihiro będzie musiała rozpocząć pracę u potężnej wiedźmy Jubaby. Czy dziewczynce uda się zdjąć klątwę i wrócić do świata ludzi?

Stanowiący triumf wyobraźni Miyazakiego, Spirited Away: W krainie bogów to przejmująca i mądra opowieść o stawianiu czoła własnym lękom i niepewnościom. W świecie pełnym duchów i bogów Chihiro odnajduje swoje miejsce, odkrywając, że najważniejsze jest być sobą i wierzyć we własne możliwości.


| During her family's move to the suburbs, a sullen 10-year-old girl wanders into a world ruled by gods, witches and spirits, and where humans are changed into beasts.

Prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2024
-
Tydzień 4: Merkury | Kultowe Kinobranie.


Wcześniej w ramach Przeglądu Filmów ANIMEwanych oraz W krainie Ghibli - pokazy animacji z kultowego studia | Spirited Away: W krainie bogów - pokazy w KPB.

Bookmark and Share

Zobacz ten film:

 • Sobota
  20 lipca Saturday July 20
 • Poniedziałek
  22 lipca Monday July 22
 • Środa
  24 lipca Wednesday July 24
 • Czwartek
  25 lipca Thursday July 25
 • * Uwaga! Seans w innym obiekcie.