kpb

Baranki w pieluchach - MamutRaz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

20 stycznia w filmową podróż dookoła świata swoim MAMUTEM zabierze nas Lukas Moodysson!

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 20 stycznia 2011, godz. 11.00


MAMUT | MAMMOTH
reż. Lukas Moodysson, Szwecja/Dania/Niemcy 2009, 125'

Lukas Moodysson
, twórca przebojów światowych festiwali Fucking Amal i Lilja-4-Ever, przedstawia nowy film, porównywany z obrazami Babel i 21 gramów.

Olśniewająca podróż do trzech zakątków świata, w którym największe namiętności współczesnego człowieka - miłość i pieniądze - nie znają granic. Gwiazdy międzynarodowego kina - Gael García Bernal (I twoją matkę też, Dzienniki motocyklowe, Złe wychowanie) i nominowana do Oscara Michelle Williams (Tajemnica Brokeback Mountain, Wyspa tajemnic) jako zakochana para, którą rozdzieliły kariera i miliony kilometrów, a połączyło na nowo uczucie, potrafiące zmienić losy wszystkich dookoła.

Ponad dekadę po tym, jak jego debiutancki Fucking Amal zebrał entuzjastyczne recenzje krytyków i został uznany przez Ingmara Bergmana za „pierwsze arcydzieło nowego mistrza”, Lukas Moodysson zasłużył swoimi kolejnymi obrazami na miano jednego z najciekawszych i najbardziej nieprzewidywalnych reżyserów świata. Po popularnych Tylko razem i Lilja-4-Ever twórca poświęcił się mniejszym, eksperymentalnym produkcjom: Dziura w sercu i Kontener. Jego najnowszy film Mamut to intymny portret młodego małżeństwa nowojorczyków Ellen i Leo, ich 4-letniej córki Jackie oraz filipińskiej opiekunki Glorii, ale także pełna rozmachu wizja współczesnego świata i perspektyw, jakie przed nim stoją.

Równie poruszający, co szczery. Joe Morgenstern, Wall Street Journal

Chwyta za serce jak Babel, ale o wiele wiarygodniej splata 4 główne wątki. David Edelstein, New York Magazine

Znakomicie zagrany film, ujawniający prawdę o współczesnym świecie.
Roger Ebert, Chicago Sun-Times
 
Cykl polecają:
Kreatywka   Pieluszkarnia    Klub Kangura Młyn Fitness     MiastoDzieci.pl Sklep NaturalnyBaby Shower Mali Turyści      

Bookmark and Share

archiwum