kpb

Dojrzałe kino - Rewizyta

Kino Pod Baranami zaprasza na cykl seansów pod nazwą „DOJRZAŁE KINO”. To pokazy premierowych filmów z bieżącego repertuaru adresowane do starszej widowni. Prezentowanym filmom towarzyszy krótkie wprowadzenie, a po seansie Kino Pod Baranami funduje widzom kawę, herbatę i ciasteczka, które są zaproszeniem do wspólnej rozmowy na temat obejrzanego filmu. Gospodarzem spotkań jest Pani Red. Maria Malatyńska.

Zapraszamy na owocne spotkania dojrzałych widzów z dojrzałymi, wartościowymi filmami, w środy o godz. 11.00.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Bilety dla seniorów: tylko 11 zł.


środa, 26 stycznia 2011, godz. 11.00

REWIZYTA | REWIZYTA
reż. Krzysztof Zanussi, Polska 2009, 96'

Rewizyta ukazuje dalsze losy bohaterów głośnych filmów Krzysztofa Zanussiego z lat 70.: Życia rodzinnego (1971), Barw ochronnych (1976) i Constansu (1980). Co się z nimi stało? Gdzie są? Jak przeżyli kilkadziesiąt lat, które dzielą nas od tamtych czasów?

Film ma formę wywiadu przeprowadzanego współcześnie przez niedoszłego samobójcę, bohatera Serca na dłoni, który na zalecenie terapeuty docieka czy życie ludzkie może być udane. Sceny wywiadu są zderzone z fragmentami filmów. Po latach ci sami aktorzy pojawiają się przed kamerą i odpowiadają na pytania mężczyzny.

Wśród jego rozmówców, obok Wita (Daniel Olbrychski) i Belli (Maja Komorowska) z Życia rodzinnego (1970), jest m.in. cyniczny docent Jakub Szelestowski z Barw ochronnych (1976), którego zagrał Zbigniew Zapasiewicz. W Rewizycie aktor po raz ostatni wystąpił na ekranie. 

Muzykę do filmu skomponował Wojciech Kilar.


Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum