kpb

Dojrzałe kino - Rodzina

Jak co tydzień, i w najbliższą środę Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach. 16 marca wyświetlimy odważny duński dramat, RODZINĘ Pernilli Fischer Christensen. 

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilet na seans: tylko 11 zł.


środa, 16 marca 2011, godz. 11.00

RODZINA | EN FAMILIE
reż. Pernille Fischer Christensen, Dania 2010, 102'

MFF w Berlinie 2010: Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) za Najlepszy Film
Złoty Niedźwiedź (nominacja)

Ditte pochodzi ze znanej rodziny piekarzy Rheinwaldsów. Lubi być w ruchu i jest właścicielką galerii sztuki. Kiedy dostaje wymarzoną pracę w Nowym Jorku, postanawia przeprowadzić się do Ameryki wraz ze swoim chłopakiem, Peterem. Przyszłość jest jasna, życie jest proste i pełne radości. Nagle jednak charyzmatyczny ojciec Ditte, Rikard, piekarz i dostawca królewskiego dworu, zostaje dotknięty ciężką chorobą. Ditte odwołuje przeprowadzkę do Nowego Jorku, aby być z ojcem. Jej własny sposób na życie wisi na włosku. Rikard chce, aby zajęła jego miejsce w rodzinie i firmie Rheinwaldsów, zaś Peter ciągnie ją w przeciwnym kierunku, aby nie porzucała ich wspólnych marzeń.

Ditte, rozdarta pomiędzy opieką nad rodziną i własnymi marzeniami, nagle staje przed koniecznością podjęcia trudnych wyborów. Co będzie ważniejsze dla Ditte: dumne tradycje rodziny, czy podążanie własną drogą? Film jest opowieścią o roli każdego z nas w naszych rodzinach, o miłości i umiejętności kierowania swoim życiem. To również historia o tym, w jaki sposób nasi rodzice wprowadzili nas w dorosłość, i co właściwie należałoby począć z tym „dorosłym” życiem.  

Rodzina (2010) jest trzecim filmem Pernille Fischer Christensen, autorki głośnej Telenoweli, nagrodzonej Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie w 2006 r.
Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum