kpb

Dojrzałe kino - W lepszym świecie (pokaz przedpremierowy)W najbliższą środę Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na przedpremierowy pokaz filmu, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach. W środę, 29 czerwca przedstawimy nagrodzony Oscarem duński dramat W LEPSZYM ŚWIECIE

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilet na seans: tylko 11 zł.


środa, 29 czerwca 2011, godz. 11.00

W LEPSZYM ŚWIECIE | HAEVNEN - przedpremiera!
reż. Susanne Bier, Dania 2010, 113’

Oscary 2011: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny 
Złote Globy 2011: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny
17. Festiwal Filmowy i Artystyczny Lato Filmów 2011 (Warszawa): Nagroda Publiczności

Wielokrotnie nagradzany duński dramat Susanne Bier, autorki Tuż po weselu, Braci oraz Otwartych serc. Laureat Oscara i Złotego Globu dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego 2010 roku.

Christian wraca do Danii po śmierci matki. Jest pełen buntu i nie lubi ludzi, którzy dają za wygraną. Jego ojciec przegrał, pozwalając umrzeć żonie. Rodzice Eliasa są w separacji, ojciec jeździ regularnie do Afryki, gdzie w dramatycznych warunkach pracuje w szpitalu dla uchodźców. Ojciec Eliasa to mięczak - pozwolił się spoliczkować nieznajomemu mężczyźnie. Życie przytłacza, więc Christian myśli tylko o zemście. Elias, zbyt spokojny i wrażliwy, jeszcze nie ma na nią pomysłu. Kiedy chłopcy zasiądą razem w szkolnej ławie, losy obu rodzin splotą się nieodwracalnie, a dziecięca niewinność nabierze zupełnie nowego znaczenia.

Przemoc, zbrodnia i kłamstwo przykryte cienką warstwą miłości to nierzadko świat, w którym przyszło żyć dorosłym. W rzeczywistości dalekiej od ideału swojego miejsca szukają również dzieci. Kiedy relacje dorosłych są napięte do granic wytrzymałości, to właśnie dzieci szukają wyjścia z psychicznej pułapki. Chcą sprawiedliwości, od której zaczynają się wojny.


Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum