kpb

2. Bilet do Bollywood

Zapraszamy do niezwykłego pociągu - ekspresu do Bollywood! W czerwcu i sierpniu rusza po Polsce, a już 9 czerwca trafi do najbardziej bollywoodzkiego kina w mieście - Kina Pod Baranami!
W jego składzie znajdą się m.in. najnowsze przeboje indyjskiej kinematografii - Bunty i Babli, wielki hit o szalonej wyprawie przez Indie dwójki tytułowych bohaterów, Veer-Zaara o miłości sikha i muzułmanki z największymi gwiazdami Bollywoodu w rolach głównych, czy Żona dla zuchwałych, klasyczny przebój z Shahrukhiem Khanem i Kajol.
Nowe, nigdy wcześniej nie goszczące na polskich ekranach filmy - tylko u nas!

2. Bilet do Bollywood, 9 - 14 czerwca 2006

9 czerwca (piątek) | June 9 (Friday)
20.00 BUNTY I BABLI | BUNTY AUR BABLI, reż. Shaad Ali, Indie 2005, 170’

10 czerwca (sobota) | June 10 (Saturday)
20.00 NOC SHAHRUKHA KHANA | SHAHRUKH KHAN NIGHT
VEER-ZAARA | VEER-ZAARA, reż. Yash Chopra, Indie 2004, 192’
ŻONA DLA ZUCHWAŁYCH | DILWALE DULHANIA LE JAYENGE, reż. Aditya Chopra, Indie 1995, 189’

- wśród atrakcji umilających wieczór znajdą się: malowanie henną, pisanie imion i tytułów filmów w alfabecie devanagari, taniec indyjski..

11 czerwca (niedziela)
| June 11 (Sunday)
20.00 POŚLUBIONA | PARINEETA, reż. Pradeep Sarkar, Indie 2005, 130’

12 czerwca (poniedziałek) | June 12 (Monday)
20.00 BLUFFMASTER | BLUFFMASTER, reż. Rohan Sippy, Indie 2005, 137’

13 czerwca (wtorek) | June 13 (Tuesday)
20.00 MÓJ KRAJ | SWADES, reż. Ashutosh Gowariker, Indie 2004, 210’

14 czerwca (środa) | June 14 (Wednesday)
20.00 PRYWATNE ŻYCIE SHAHRUKHA KHANA | THE INNER WORLD OF SHAH RUKH KHAN, reż. Nasreen Kabhir, Indie 2005, 51’

Bilety | Tickets:
15 zł
Noc SRK: 40 zł
,
Prywatne życie SRK: 10 zł

filmy w wersji oryginalnej z polskimi napisami | original version with Polish subtitles

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!!!

Rezerwacje: (12) 423 07 68

Odbiór rezerwacji do dnia poprzedzającego projekcję!OPISY FILMÓW:

VEER-ZAARA
| VEER-ZAARA
reż. Yash Chopra, Indie 2004, 192’ 
występują: Shah Rukh Khan, Preity Zinta, Amitabh Bachchan 

Veer-Zaara to ponadczasowa epicka opowieść o miłości, dzieło jednego z najsłynniejszych reżyserów i producentów Bollywood – Yasha Chopry, uznane za najlepszy film bollywoodzki roku 2004, nagrodzone też za najlepsze dialogi, scenariusz i reżyserię. Głównymi postaciami filmu są Veer Pratap Singh (Shahrukh Khan), sikh z indyjskiej części Pendżabu i Zaara Hayaat Khan (Preity Zinta), muzułmanka z Pendżabu pakistańskiego. Ich drogi przecinają się na dnie przepaści, a losy splatają na wiele lat, prowadząc bohaterów od żyznych, złotych pól do ponurej więziennej celi. Dzieli ich religia i obywatelstwo, historia i polityka; łączy głębokie uczucie.

BUNTY I BABLI | BUNTY AUR BABLI
reż. Shaad Ali, Indie 2005, 170’
występują: Abhishek Bachchan, Rani Mukherjee, Amitabh Bachchan

Bunty i Babli to współczesny hołd złożony bollywoodzkim filmom typu masala, bardzo popularnym w latach 70-tych, będącym mieszanką wielu różnych gatunków. Para głównych bohaterów, Bunty (Abhishek Bachchan) i Babli (Rani Mukherjee), to niepoprawni marzyciele, beztroscy, zwariowani i niezwykle pomysłowi. Pragnąc urozmaicić swe nudne, małomiasteczkowe życie, wyruszają w podróż po Indiach, po drodze oszukując i naciągając kogo się da. Robią to jednak z wyjątkowym wdziękiem, a do tego pozostają nieuchwytni, dzięki czemu zyskują miano najsłynniejszej pary Indii. W pościg za nimi rusza wkrótce stary policyjny wyga (brawurowy Amitabh Bachchan), który za wszelką cenę pragnie ich odnaleźć i unieszkodliwić.
Film otrzymał szereg nagród indyjskiego przemysłu filmowego, w tym za najlepszą ścieżkę dźwiękową i choreografię do piosenki Kajra Re (z udziałem Aishwaryi Rai); Kajra Re zostało utworem roku 2005.

ŻONA DLA ZUCHWAŁYCH | DILWALE DULHANIA LE JAYENGE
reż. Aditya Chopra, Indie 1995, 189’
występują: Kajol, Shah Rukh Khan

Miłość dla odważnych, dziś już bollywoodzki klasyk, to jeden z najbardziej znanych i najdłużej granych indyjskich filmów w historii, nagrodzony w kilku różnych kategoriach, w tym jako najlepszy film 1995 roku. To właśnie w Miłości dla odważnych megagwiazdy Bollywood – Shahrukh Khan (w roli Raja) i Kajol (w roli Simran) – stworzyły swój najsłynniejszy duet. Raj i Simran to młodzi Pendżabczycy mieszkający z rodzinami w Londynie, którzy poznają się i obdarzają uczuciem w czasie podróży z przyjaciółmi po Europie. Ojciec Simran jest jednak silnie związany ze swą ojczyzną, dlatego postanawia, że córka wyjdzie za syna jego przyjaciela i osiądzie w Pendżabie. Gdy dowiaduje się, że Simran zakochała się w kimś innym, natychmiast wywozi do Indii całą rodzinę. Raj rusza w ślad za nimi. Będzie musiał się pokonać szereg przeszkód, by przekonać do siebie rodziców ukochanej, przechytrzyć upatrzonego przez nich kandydata na męża dla Simran i samemu nie dać się wyswatać z inną.    

POŚLUBIONA | PARINEETA
reż. Pradeep Sarkar, Indie 2005, 130’
występują: Saif Ali Khan, Diya Mirza, Sanjay Dutt

Stylowa, okraszona piękną muzyką adaptacja klasycznej powieści Sarata Chandry Chattopadhyaya, autora Devdasa. Kalkuta, lata sześćdziesiąte. W sąsiedztwie mieszkają dwie rodziny – bogaty przemysłowiec Navin Rai z żoną i uzdolnionym muzycznie synem Shekharem (Saif Ali Khan, znany z „Gdyby jutra nie było”) oraz tonący w długach Gurucharan Das z żoną i dwiema córkami, rodzoną Koel (Raima Sen) i przybraną Lolitą (świetny debiut Vidyi Balan). Lolita i Shekhar przyjaźnią się od dziecka. Stopniowo przyjaźń zmienia się w miłość, której oni sami nie są do końca świadomi. Tymczasem problemy finansowe Gurucharana i napięte stosunki między nim a Navinem komplikują życie młodych. Wkrótce w domu Dasów zjawia się kuzyn Girish (Sanjay Dutt), osiadły w Londynie. Jego przyjazd na zawsze odmieni losy głównych bohaterów. 

MÓJ KRAJ | SWADES
reż. Ashutosh Gowariker, Indie 2004, 210’
występują: Shah Rukh Khan, Gayatri Joshi

Zrealizowana przez twórcę filmu Lagaan, Ashutosha Gowarikera, osadzona we współczesnych Indiach opowieść o młodym, ambitnym naukowcu Mohanie Bhargavie (Shah Rukh Khan),pracowniku NASA, który po latach postanawia pojechać do rodzinnego kraju, odnaleźć swoją dawną nianię, Kaveriammę i zabrać ją do Stanów. Mohan nie przypuszcza, że los zaprowadzi go do małej wioski o nazwie Ćaranpur, w której zostanie dłużej niż planował, przy okazji angażując się w życie i problemy jej mieszkańców. Jak Ćaranpur przyjmie przybysza ze Stanów? Jak zmieni się życie we wsi i życie Mohana? Film nagrodzono w kilku kategoriach, m.in. za reżyserię i ścieżkę dźwiękową, stworzoną przez jednego z najbardziej znanych indyjskich kompozytorów, genialnego A.R. Rahmana.

BLUFFMASTER | BLUFFMASTER
reż. Rohan Sippy, Indie 2005, 137’
występują: Abhishek Bachchan, Pranka Chopra

Przebojowa komedia, w której główne role grają Abhishek Bachchan, syn legendarnego Amitabha, gwiazda młodego pokolenia oraz Miss Świata roku 2000 Priyanka Chopra, a partnerują im m.in. Boman Irani (znany polskim widzom z Jestem przy tobie) i Nana Patekar (Salaam Bombay). Film opowiada historię króla oszustów, naciągacza-zawodowca Roya. Najcenniejszą rzeczą jest dla niego miłość do Simmi; dziewczyna rzuca go jednak, gdy dowiaduje się o jego profesji. Tymczasem w życiu Roya pojawia się ktoś, kto jest jego dokładnym przeciwieństwem – Dittu, naciągacz-nieudacznik. Roy zgadza się zostać nauczycielem Dittu. Wkrótce okazuje się, że nic nie jest takie, jakim się zdaje, sytuacja zaczyna się komplikować, a Roy nie jest pewien, czy sam przypadkiem nie padł ofiarą największego przekrętu świata.  
     
PRYWATNE ŻYCIE SHAHRUKHA KHANA | THE INNER WORLD OF SHAH RUKH KHAN
reż. Nasreen Kabhir, Inde 2005, 51’
występują: Shah Rukh Khan

Pierwszy z dwóch pełnometrażowych dokumentów o największej gwieździe Bollywoodu, zrealizowany dla brytyjskiego Channel 4 przez Nasreen Munni Kabir, dokumentalistkę, pisarkę i znawczynię indyjskiego kina. Prywatne życie… powstało w czasie, gdy SRK pracował nad Jestem przy tobie w reżyserii Farah Khan. Dokument ukazuje kilka dni z  życia aktora, jego dom i rodzinę. Nie brak w nim momentów bardzo intymnych, takich jak wizyta na grobie rodziców. Kabir, podążając za Khanem, pozwala nam dostrzec wrażliwego, myślącego człowieka, ukrytego pod maską mega-gwiazdy.           

Bookmark and Share

archiwum