kpb

Manhattan Short Film Festival 2011

13. Manhattan Short Film Festival
Kino Pod Baranami
niedziela, 2 października 2011, godz. 19.45


click here for English version

2 października w Kinie Pod Baranami odbędzie się MANHATTAN SHORT FILM FESTIVAL. Krakowscy miłośnicy filmu będą mieli szansę zjednoczyć się z ponad 100,000 kinomanów w 250 miastach na 6 kontynentach, którzy również wezmą udział w tegorocznej edycji MANHATTAN SHORT.

W ciągu tygodnia między 23 września a 2 października MANHATTAN SHORT zaprezentuje dziesięć krótkometrażowych filmów wybranych spośród 598 kandydatów z całego świata. Widzowie w każdym z festiwalowych miast będą mieli szansę zagłosować na swój ulubiony film. Już w niedzielę 2 października ogłoszony zostanie zwycięzca.

Wśród finalistów z 13-letniej historii Festiwalu są wielokrotnie nagradzani na świecie twórcy, a nawet – obok kilku nominowanych – jeden zdobywca Oscara. MANHATTAN SHORT daje zatem wyjątkową szansę zapoznania się z następną generacją najlepszych twórców z całego świata.

Tak skomentował tegoroczny program dyrektor i założyciel imprezy, Nicholas Mason: „Wierzymy, że nasze dziesięć filmów tworzy wspólnie najbardziej ekscytujący i niezwykły zestaw w historii MANHATTAN SHORT. W minionych latach zazwyczaj byliśmy w stanie wskazać jeden, dwa wyróżniające się filmy, które podejrzewaliśmy o to, że prawdopodobnie wygrają. W tym roku nie mamy pojęcia – program jest niezwykle równy, a poszczególne filmy uzupełniają się wzajemnie. Teraz wszystko w rękach naszej globalnej publiczności".PROGRAM:

Czas trwania pokazu: ok. 111'

INCIDENT BY A BANK
reż. Ruben Ostlund / Szwecja / 9'

Jedno długie ujęcie, w którym 90 osób pieczołowicie odtwarza nieudany napad na bank, który miał miejsce w czerwcu 2006 roku w Sztokholmie.

DIK
reż. Christopher Stollery / Australia / 9'

Sześciolatek przynosi do domu rezultat szkolnej pracy, który skłania jego rodziców do zakwestionowania seksualnej orientacji chłopca...

MAK
reż. Geraldine Zosso / Szwajcaria / 18'

Ilinka ma 14 lat. Od roku mieszka w Szwajcarii ze swoją mołdawską matką i ciotką. Dziewczyna dopiero co urodziła chłopca. Jej matka słyszała jednak o pudełku, w którym można pozbyć się niechcianego dziecka...

I LOVE LUCI
reż. Colin Kennedy / Szkocja / 11'

Komedia o brakujących zębach, nieodwzajemnionej miłości i psie, w którego łapach jest los pewnej nieprzeznaczonej sobie pary.

THE LEGEND OF BEAVER DAM
reż. Jerome Sable, Eli Batalion / Kanada / 12'

Ogniskowa piosenka budzi złe monstrum i teraz tylko frajerowaty Danny Zigwitz może ocalić towarzyszy z biwaku od krwawej masakry. Głowy potoczą się w rytm rock'n'rolla!

SEXTING
reż. Neil LaBute / USA / 8'

Zirytowana swoim związkiem z żonatym mężczyzną, młoda kobieta postanawia umówić się na kawę z... jego małżonką.

THE FOREST
reż. Kárpáti György Mór / Węgry / 12'

W lesie popełniono morderstwo. W sprawę zostaje zaplątany młody mężczyzna i to doświadczenie ma na niego niebezpieczny wpływ...

A DOCTOR'S JOB
reż. Julio Ramos / Peru / 10'

Doktor Ramon Moran dorabia jako taksówkarz, żeby wspierać finansowo umysłowo chorą matkę. Podczas jednego z objazdów Ramon zostaje wplątany w przestępstwo. To będzie test dla jego dumy i etyki pracy.

DAVID & GOLIATH
reż. George Zaverdas / USA / 12'

Prawdziwa historia człowieka, psa i Holocaustu.

MARTYR FRIDAY
reż. Abu Bakr Shawky / Egipt / 10'

Spojrzenie od wewnątrz na okoliczności powstania w Kairze w 2011 roku.


wyniki głosowania w Kinie Pod Baranami:

I LOVE LUCI 16 głosów (1 miejsce)
DIK 11 głosów (2 miejsce)
INCIDENT BY BANK 10 głosów (3 miejsce)

wyniki głosowania międzynarodowego:

DAVID AND GOLIATH (1 miejsce)
DIK (2 miejsce)
I LOVE LUCI (3 miejsce)


BILETY:
16 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy)

Filmy w wersji oryginalnej  | English version

Strona Festiwalu:
www.manhattanshort.com
Bookmark and Share

archiwum