kpb

Dojrzałe kino - Róża



Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach. 

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
.



środa, 22 lutego 2012, godz. 11.00

RÓŻA | RÓŻA
reż. Wojciech Smarzowski, Polska 2011, 98’

Warszawski Festiwal Filmowy 2011: Grand Prix, Nagroda Publiczności
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2011: najlepsza pierwszoplanowa rola męska - Marcin Dorociński, Nagroda Specjalna Dziennikarzy
, Złoty Klakier - Nagroda Publiczności, Don Kichot - nagroda PF DKF
 

Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego, autora Domu złego i Wesela. W rolach głównych Marcin Dorociński (Rewers) i Agata Kulesza (Sala samobójców).

Lato 1945. Tadeusz, były żołnierz AK, któremu wojna zabrała wszystko i niczego nie oszczędziła, wędruje przez Mazury. Dociera do wdowy po niemieckim żołnierzu, którego śmierci był świadkiem.

Mieszkająca sama w dużym gospodarstwie Róża przyjmuje Tadeusza chłodno, pozwala przenocować. Tadeusz odwdzięcza się za gościnę pomocą w obejściu. Róża, choć się do tego nie przyznaje, potrzebuje czegoś więcej - przede wszystkim ochrony przed szabrownikami, którzy nachodzą jej gospodarstwo. Stopniowo Tadeusz poznaje przyczyny jej samotności... Na tle krajobrazu wyniszczonego przez wojnę, gdzie nadzieja stała się narzędziem propagandy, między dwojgiem ludzi z odległych światów rodzi się miłość... niemożliwa?

Wojciech Smarzowski: „Chciałbym, żeby Róża była głosem w sprawie postrzegania i akceptowania różnic mniejszości narodowych, kulturowych, religijnych i etnicznych. Ale przede wszystkim (...) Róża jest filmem o miłości. Miłości na gruzach. Miłości w czasach nieludzkich”.

„Nie mieliśmy od lat w naszej kinematografii tak dojmującego filmu o Polsce”.
Krzysztof Varga, Gazeta Wyborcza 

„Kino bolesne, drażniące, nieprzyjemne, ale pozostawiające trwały ślad. Niezapomniane”.
Patryk Tomiczek, Stopklatka




Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum