kpb

Baranki w pieluchach - Jiro śni o sushiBARANKI W PIELUCHACH to doskonała okazja, aby młodzi rodzice mogli śledzić najnowsze premiery kinowe, nie spuszczając wzroku ze swoich pociech. W każdy czwartek Kino Pod Baranami zaprasza na specjalny seans, podczas którego gwarantujemy komfort zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Na sali panuje miły półmrok, a dźwięk filmu nie zagłusza niemowlętom snu.

7 czerwca Jiro zaprasza na sushi!

Z biletami z pieluchowych seansów zniżki na obiady dla dzieci, ciasta oraz napoje dla rodziców w kawiarni Mamy Cafe (ul. Sławkowska 20)!

BILETY: wyjątkowo 13 zł

czwartek, 7 czerwca 2012, godz.
11.00


JIRO ŚNI O SUSHI | JIRO DREAMS OF SUSHI
reż. David Gelb, USA 2011, 83’

Doskonała harmonia. Doskonałe życie. Doskonałe sushi.

85-letni Jiro Ono jest właścicielem najmniejszej restauracji świata, która otrzymała trzy gwiazdki w prestiżowym rankingu Michelina. To legendarne miejsce w samym sercu Tokio, gdzie serwowane jest wyłącznie sushi. Za najwyższą jakość płaci się tu astronomiczne ceny, a mimo to na rezerwacje stolika trzeba czekać wiele tygodni. Ale Jiro Ono poświęcił swojej restauracji i poszukiwaniu doskonałego smaku całe życie.

Jiro śni o sushi z muzyką Philipa Glassa (Godziny, Koyaanisqatsi) to opowieść o japońskiej tradycji i poszukiwaniu doskonałości. To wielowymiarowy portret niezwykłego człowieka i pasji, która stała się sposobem na życie.

Film, który miał swoją światową premierę na festiwalu w Berlinie, a w polskich kinach zadebiutuje 25 maja, zachwycił już amerykańską krytykę. Pisze się o jednym z najlepszych dokumentów roku i mocnym kandydacie do przyszłorocznych oscarowych nominacji.

„Przepyszny dokument. Tylko go zjeść.” Time Out New York

„Przed seansem zarezerwujcie sobie stolik w najbliższej knajpce sushi. Bo jak tylko zapalą się światła po seansie, będziecie umierać z głodu.” Indiewire

„Prawdziwe porno dla miłośników jedzenia.” Slant Magazine

„Wspaniały hymn dla rzemiosła i smaku w każdym aspekcie życia.” Variety

Cykl polecają
:

Kreatywka Klub Kangura Młyn Fitness MiastoDzieci.pl Mali Turyści CzasDzieci.pl
Bookmark and Share

archiwum