kpb

Wieczór z filmami Michaela Glawoggera

WIECZÓR Z FILMAMI MICHAELA GLAWOGGERA

sobota, 23 czerwca 2012, od godz. 19.00


Z okazji premiery filmu CHWAŁA DZIWKOM zapraszamy na wieczór z filmami znakomitego austriackiego reżysera i dokumentalisty, Michaela Glawoggera

Michael Glawogger w poszukiwaniu materiałów i tematów do swoich filmów podróżuje po całym świecie. Swobodnie porusza się między formami i gatunkami. Śmiało łamie skostniałe reguły i konwencje, nadal obowiązujące w kinie dokumentalnym.

Pokażemy wielokrotnie nagradzaną tzw. „trylogię pracy” autorstwa Glawoggera, poświęconą globalizacji oraz relacji człowieka i środowiska, w którym przyszło mu żyć.

BILET na 3 filmy - tylko 27 zł!19.00  CHWAŁA DZIWKOM | WHORES' GLORY - premierowo!
Niemcy/Austria 2011, 114'

Trzy kraje, trzy języki, trzy religie świata i jedna, najstarsza, profesja - prostytucja. W Tajlandii prostytutki czekają na klientów za szklanymi weneckimi lustrami, w których zalotnie przeglądają się, nie widząc kto je ogląda. Mizdrzą się, jakby brały udział w konkursie na miss prostytutek. W Bangladeszu mężczyźni udają się do brudnych slumsów, gdzie tanie kobiety lekkich obyczajów realizują ich seksualne marzenia. Z kolei w Meksyku prostytutki modlą się do Świętej Pani Śmierci, aby ta uchroniła ich od nieszczęść i zguby.

21.00  MEGAMIASTA | MEGACITIES
Austria 1998, 90'

Nowy Jork, Meksyk, Mumbaj, Moskwa i ich mieszkańcy. Ale nie ci z pierwszych stron gazet, czy kronik towarzyskich. Bohaterami filmu są bezimienni mieszkańcy współczesnych wielomilionowych metropolii, których zazwyczaj na ulicach mijamy obojętnie. Nędzarze, drobni uliczni handlarze, kilkunastoletni narkomani, prostytutki. Znakomicie zrealizowane Megamiasta mają podtytuł „12 opowieści o przetrwaniu”...

22.45  ŚMIERĆ CZŁOWIEKA PRACY | WORKINGMAN'S DEATH 
Austria/Niemcy 2005, 122'

Nie ma już człowieka pracy. Pozostał robotnik - ktoś gorszy, ktoś, komu się nie udało. Ktoś, komu praca nie daje godności, lecz ją odbiera. Przyzwyczajeni do wygodnego życia, coraz częściej zapominamy, jak ciężką pracę może wykonywać człowiek. Rezygnując z odautorskiego komentarza, Michael Glawogger w wysmakowanych obrazach rejestruje nieludzki wysiłek współczesnych zapomnianych bohaterów. Niezwykłe zdjęcia oraz muzyka Johna Zorna powodują, że ten film zmienia się w monumentalne, nasycone emocjami dzieło.


BILETY
:
karnet (3 filmy): 27 zł

Aby zarezerwować Karnet - prosimy o maila (kasa@kinopodbaranami.pl) lub telefon (12 423 07 68) lub info na Gadu-Gadu (5911809).

Bilety na pojedyncze seanse według cennika. 

Bookmark and Share

archiwum