kpb

Baranki w pieluchach - Cygan + Brzdące grające (pokaz o 10.30)



BARANKI W PIELUCHACH to doskonała okazja, aby młodzi rodzice mogli śledzić najnowsze premiery kinowe, nie spuszczając wzroku ze swoich pociech. W każdy czwartek Kino Pod Baranami zaprasza na specjalny seans, podczas którego gwarantujemy komfort zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Na sali panuje miły półmrok, a dźwięk filmu nie zagłusza niemowlętom snu.

19 lipca - barwny portret romskiej społeczności mieszkającej na Słowacji w filmie Martina Šulíka

oraz wykład i pokaz zajęć umuzykalniających dla dzieci od 0 do 3 lat - BRZDĄCE GRAJĄCE zorganizowany przez Famigę (szczegóły poniżej)!
 
Z biletami z pieluchowych seansów zniżki na obiady dla dzieci, ciasta oraz napoje dla rodziców w kawiarni Mamy Cafe (ul. Sławkowska 20)!

BILETY: tylko 12 zł





czwartek, 19 lipca 2012, godz. 10.30

Wykład i pokaz zajęć umuzykalniających dla dzieci od 0 do 3 lat
BRZDĄCE GRAJĄCE - Famiga

czas trwania: 20'

Pierwsza część spotkania będzie dotyczyła fundamentów teorii uczenia się muzyki prof. Edwina E. Gordona. Powstała ona jako efekt 50 lat rzetelnych badań profesora nad rozwojem muzycznym człowieka. Wynikające z nich wnioski są zaskakujące, a przełożone na praktykę mogą budzić wątpliwości. Dlatego też oprócz teoretycznego omówienia sposobu, w jaki możemy rozwijać zdolności muzyczne malutkich dzieci będzie część praktyczna, czyli mini zajęcia umuzykalniające dla maluszków.
Prowadzi: Maria Broniewska z Famigi




+ pokaz filmu:

CYGAN | CIGÁN
reż. Martin Šulík, Słowacja/Czechy 2011, 100’

46. MFF w Karlowych Warach 2011: Nagroda Specjalna Jury, wyróżnienie za rolę dla Jana Mizigara, nagroda Don Kichota, nagroda Europa Label Cinemas
Słowacki kandydat do Oscara 2012 
Festiwal Filmowy Kino na Granicy (Cieszyn) 2012: film otwarcia
Słowackie Nagrody Filmowe „Sun in a Net” 2012: 12 nominacji, 6 nagród m.in.: najlepszy reżyser, najlepsze zdjęcia, najlepsza muzyka


Nowy film twórcy Słonecznego miasta i Ogrodu.

14-letni Adam, mieszkaniec romskiej wioski, ma w życiu tylko dwie przyjemności: boks i towarzystwo czarnookiej Julki. Poza tym otaczający świat nie napawa go optymizmem. Bieda, brak pracy, surowe warunki życia, bierność ludzi - z tym wszystkim dorastający chłopak styka się codziennie. Jakby tego było mało, jego ojciec ginie w niejasnych okolicznościach. Żałoba matki nie trwa długo - chcąc zapewnić czwórce dzieci jakąś przyszłość, wkrótce wychodzi za mąż. Surowy ojczym, lokalny „ojciec chrzestny” szybko próbuje wciągnąć Adama w swoje niezbyt czyste interesy. O duszę chłopca walczy z nim miejscowy ksiądz. Z radą i pomocą zjawia się także... zmarły ojciec. Okazuje się, że do Boga i do diabła jest tak samo blisko...

Najnowszy film słynnego Martina Sulíka, który on sam uważa za swój najbardziej osobisty, to wnikliwy, poruszający dramat z elementami surrealistycznego humoru. Zdjęcia do filmu realizowane były w autentycznym środowisku słowackich Romów na wschodzie kraju, na planie pojawili się zarówno naturszczycy, jak i profesjonalni aktorzy.

Reżyser o filmie: „Na Słowacji od dwustu do trzystu tysięcy Romów żyje w ubóstwie. Ich obraz, jaki czerpiemy z telewizji, jest bardzo zniekształcony. Wiemy, że dochodzi tam do zbrodni, wiemy, że są tam obecne narkotyki. A chcielibyśmy, żeby ludzie zaczęli myśleć o konkretnych sytuacjach, w jakich są postawieni ludzie żyjący w takich warunkach. (...) W naszym filmie próbowaliśmy pokazać, jak wygląda świat widziany z perspektywy nastolatka żyjącego w środowisku skrajnej biedy, stawiającego czoło presji istnienia i uprzedzeniom rasowym.”

„Naturalistyczny, ale nie pozbawiony poczucia humoru i wzruszających momentów magicznego realizmu.” Variety

„Šulik snuje swoją opowieść o młodym chłopcu, który stracił ojca, konfrontując szarość życia w osadzie i fatalizm ciążących nad nią prawideł z wyobraźnią przesiąkniętą magią swoich poprzednich filmów. Główne role zagrali w dużej mierze naturszczycy, którzy wspólnie z profesjonalnymi aktorami stworzyli niezwykle sugestywny obraz osady.”
Joanna Jakubik z Karlowych Warów, e.splot

„Nieśpiesznie się rozwijający słowacki dramat jednocześnie broni cygańskich bohaterów i pozwala widzowi z zewnątrz wejść w ich świat.”
John DeFore, The Hollywood Reporter





Cykl polecają
:

Kreatywka                       Klub Kangura       Młyn Fitness         MiastoDzieci.pl     Mali Turyści           CzasDzieci.pl                  
Bookmark and Share

archiwum