kpb

Seans przedpremierowy - W drodze

Przedpremierowy pokaz filmu W DRODZE, porywającej ekranizacji powieści Jacka Kerouaca. 

Młodzi ludzie ruszają w podróż po Ameryce szukając totalnej swobody, radości, szalonych przygód i wolnej miłości - W DRODZE w Kinie Pod Baranami już od 14 września.


sobota, 8 września 2012, godz. 20.30

W DRODZE | ON THE ROAD
reż Walter Salles, 137’

MFF w Cannes 2012: konkurs główny - oficjalna selekcja

„(...) Bo dla mnie prawdziwymi ludźmi są szaleńcy, ogarnięci szałem życia, szałem rozmowy, chęcią zbawienia, pragnący wszystkiego naraz, ci, co nigdy nie ziewają, nie plotą banałów, ale płoną, płoną, płoną jak bajeczne race, eksplodujące niczym pająki na tle gwiazd (...)” 
Jack Kerouac, W drodze, tłum. A. Kołyszko

Kristen Stewart, Sam Riley, Garrett Hedlund, Kirsten Dunst i Viggo Mortensen w adaptacji jednej z najsłynniejszych amerykańskich powieści XX wieku. W drodze to legendarny manifest bitników, a także porywająca przygoda.

Walter Salles
(Dzienniki motocyklowe) przeniósł na ekran tę kultową książkę Jacka Kerouaca, a muzykę skomponował Gustavo Santaolalla (Babel, Amores Perros).

Młody pisarz Sal Paradise (Sam Riley) w towarzystwie przyjaciela i nieobliczalnego włóczęgi, Deana Moriarty'ego (Garrett Hedlund), oraz jego wyzwolonej dziewczyny Marylou (Kristen Stewart), rusza w szaleńczą wyprawę po Ameryce. Podróżują razem autostopem i jeżdżą kradzionymi samochodami, szukając przygód, narkotyków, alkoholu i wolnej miłości. Ich wędrówka jest spełnieniem marzenia całej generacji, wyzwaniem rzuconym obłudnej obyczajowości i nudzie.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum