kpb

Dojrzałe kino - AkacjeKino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach. 

12 września przedstawimy argentyński film drogi AKACJE, nagrodzony Złotą Kamerą na festiwalu w Cannes.

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: 12 zł
.środa, 12 września 2012, godz.
11.00

AKACJE | LAS ACACIAS
reż. Pablo Giorgelli, Argentyna 2011, 85'

MFF Cannes 2011 - Złota Kamera dla Najlepszego Debiutu
MFF San Sebastian 2011 - główna nagroda w sekcji "Horizontes Latinos"
Srebrny Kondor 2012 - Nagroda Stowarzyszenia Argentyńskich Krytyków Filmowych dla Najlepszego Filmu

Akacja to drzewo potężne, twarde i mocne, ale pełne kolców, które mogą skaleczyć, jeśli za bardzo się do niego zbliżymy. Taki właśnie jest Rubén, zamknięty w sobie kierowca ciężarówki przewożącej drewno, udający się w służbową podroż do Argentyny. Wyjeżdżając z Paragwaju zabiera ze sobą Jacintę, która wraz z pięciomiesięczną córeczką Anahí chce dostać się do Buenos Aires w poszukiwaniu lepszego życia. Przypadkowo połączeni przez los bohaterowie nic o sobie nie wiedzą, nie zadają zbędnych pytań, ale w miarę upływu kolejnych kilometrów pozbywają się dzielącego ich skrępowania i dystansu.

Akacje to poetycki film drogi przywołujący na myśl najlepsze dokonania Carlosa Sorina (Proste historie, Bombón: El Perro). To opowieść o trudnej komunikacji z drugim człowiekiem, pokazująca, że wzajemne porozumienie rodzi się często nie tyle w wyniku słów, co drobnych gestów życzliwości. Wspólna podroż zbliża bohaterów do siebie i nieoczekiwanie zmienia ich życie. W swym debiutanckim filmie, nagrodzonym Złotą Kamerą na MFF Cannes 2011, Pablo Giorgelli opowiada uniwersalną historię o otwieraniu się na drugiego człowieka i ludzkiej zdolności do przemiany, z pięknymi zdjęciami argentyńskich bezdroży, która zdobyła już uznanie publiczności i jurorów na całym świecie.

„Prosta i uniwersalna opowieść o miłości.” The Guardian

„Małe dzieło sztuki.” The Independent
Partnerzy:


Bookmark and Share

archiwum