kpb

Muzyczne Baranki

MUZYCZNE BARANKI
niedziela, 16 września 2012, godz. 11.00
16 września, o godz. 11.00, Baranki Dzieciom zapraszają na spotkanie pod hasłem Muzyczne Baranki. W programie pokaz polskich animacji dziecięcych, których bohaterowie: Reksio i świerszcz, komar oraz inne zwierzątka zamieszkujące łąki, odkryją przed Małymi Widzami swoje muzyczne oblicze. Po seansie odbędą się drugie warsztaty perkusyjne dla Dzieci, po raz kolejny prowadzone przez zaprzyjaźnione Centrum Rytmu.

BILETY: 10 zł


PROGRAM:

ZESTAW BAJEK - czas trwania: 40’

REKSIO I ŚWIERSZCZ
reż. Lechosław Marszałek, Polska 1982

Reksio nie może słuchać śpiewu ptaków, bo przeszkadza mu dziwny dźwięk. W poszukiwaniu źródła tego dźwięku demoluje swoją budę. Okazuje się, że ten denerwujący dźwięk to głos świerszcza. Kiedy jednak przychodzi zima, koło budy wyje wiatr, granie świerszcza wprowadza Reksia w przyjemny nastrój.

KOMAR I ORKIESTRA
reż. Józef Byrdy, Polska 1989

Oparta na wierszowanej opowieści bajka o rywalizacji muzycznej pomiędzy komarem a konikiem polnym. Zwaśnieni rywale godzą się dopiero występując wspólnie w orkiestrze, gdzie dla obu jest miejsce.

SKRZYPCE PASIKONIKA
reż. Edward Wątor, Polska 1989

Wiatr porwał pasikonikowi jego ukochane skrzypce. Biedronka, żuk i pasikonik wyruszają na poszukiwanie zguby. Odnajdują skrzypce wplątane w pajęczynę. Zdenerwowany pająk nie chce ich oddać. Skrzypce same uwalnia się z pułapki
i trafiają do rąk konika polnego.


WARSZTATY PERKUSYJNE - czas trwania: 60’

Zabawy perkusyjne dla najmłodszych, podczas których Dzieci poznają zasady wydobywania dźwięków z poszczególnych instrumentów i rozwiną swoje rytmiczne umiejętności. Nauka poprzez zabawę w sprzyjającej atmosferze, w oparciu o tematykę prezentowanych wcześniej bajek.


KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
Kino Pod Baranami pięciokrotnie zostało uhonorowane tytułem Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!


Partnerzy cyklu:  
  
CzasDzieci.pl                


Cykl polecają:

Qlturka.pl     Parenting.pl     Mali Turyści     
               MiastoDzieci.pl                
                                                      
         
Bookmark and Share

archiwum