kpb

Dojrzałe kino - Kochanek królowejKino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: 12 zł
.środa, 26 września 2012, godz.
11.00

KOCHANEK KRÓLOWEJ | EN KONGELIG AFFÆRE
reż. Nikolaj Arcel, Dania/Czechy/Niemcy/Szwecja 2012, 137’

62. MFF w Berlinie 2012: Srebrny Niedźwiedź w kategorii najlepszy scenariusz oraz Srebrny Niedźwiedź w kategorii najlepszy aktor - Mikkel Boe Følsgaard

Skandalizująca, oparta na faktach historia królewskiego trójkąta, w którym miłość, władza i szaleństwo przenikają się wzajemnie.

Zdobywca dwóch Srebrnych Niedźwiedzi na 62. MFF w Berlinie.

Film opowiada historię romansu królowej Karoliny Matyldy Hanowerskiej i niemieckiego lekarza Johanna Friedricha Struensee, który miał znaczący wpływ na historię Europy w XVII wieku. Akcja Kochanka królowej rozpoczyna się, gdy młodziutka Karolina Matylda pełna nadziei i wyobrażeń idealnego mężczyzny przybywa do obcego kraju, by rządzić u boku męża, króla Chrystiana VII. Rzeczywistość ją jednak rozczarowuje. Chrystian jest groteskowym szaleńcem, zakochanym w sobie i dworskich zabawach. Kiedy jego kolejne wybryki rujnują kraj, na dwór zostaje wezwany lekarz Johann Friedrich Struensee, który ma okiełznać temperament i dziwaczne zachowania władcy. Johann rozkochuje w sobie królową, a za plecami króla sięga po władzę, by zmienić oblicze kraju.

W rolach głównych zobaczymy nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Berlinie Mikkela Boe Følsgaarda, a także laureata nagrody dla Najlepszego Aktora tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes Madsa Mikkelsena (Valhalla: mroczny wojownik, Tuż po weselu).

Kochanek królowej to nie tylko zakazany romans, to opowieść o niebezpieczeństwach władzy, ludzkiej słabości i politycznej manipulacji. Arcel w mistrzowski sposób przeniósł na duży ekran prawdziwą historię, budując pełną pasji epicką opowieść o królewskich intrygach.” Sunshine Coast Daily
Partnerzy:


Bookmark and Share

archiwum