kpb

Baranki Dzieciom - Reksio i ptaki oraz zabawy z językiem hiszpańskim

REKSIO I PTAKI
& ZABAWY Z JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM

niedziela, 23 września, godz. 11.00
23 września, o godz. 11.00, Baranki Dzieciom zapraszają na spotkanie z Reksiem - ukochanym bohaterem dziecięcych bajek, odbędzie się pokaz czterech odcinków z serii Reksio i ptaki, a po seansie Instytut Cervantesa poprowadzi gościnnie zabawy z językiem hiszpańskim

BILETY: 10 zł


PROGRAM:

REKSIO I PTAKI - zestaw bajek (ok. 40’)


REKSIO I BOCIAN
reż. Romuald Kłys, Polska 1987
Reksio znajduje rannego bociana i pomaga mu przeżyć zimę. Wiosną buduje mu na dachu gniazdo, ale kiedy zjawia się bocianica, Reksio nie musi się już opiekować bocianem.

REKSIO I GĄSIOR
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1987
Złośliwy gąsior atakuje wszystkie zwierzęta na podwórku. Rzuca się także na chłopca i jego matkę. Ojciec chłopca postanawia zlikwidować gąsiora. Reksio błaga o jego ocalenie i udaje mu się uratować ptaka. Wystraszony i potulny gąsior sam zakłada sobie postronek na nogę i grzecznie skubie trawę.

REKSIO I DZIĘCIOŁ
reż. Lechosław Marszałek, Ryszard Lepióra, Polska 1988
Reksio dostrzega stukającego w pień drzewa dzięcioła. Stara się go przepędzić, bo uważa, że dzięcioł niszczy drzewa. Ptak wyjaśnia mu cel swojej pracy. Pomaga też Reksiowi i wypędza robactwo ze ścian jego budy.

REKSIO I PAW
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1990
Pudliczce, na której bardzo Reksiowi zależy niezmiernie podoba się kolorowy paw. Reksio postanawia się wystroić niczym ten ptak. Wywołuje to tylko ogólną wesołość na podwórku. Reksio przekonuje się, że jest bardziej interesujący, kiedy jest sobą.


ZABAWY Z JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM - czas trwania: 60’

Po projekcji zapraszamy dzieci do hiszpańskiej zabawy. Nauczymy Was jak się gra w bardzo popularną grę planszową „Juego de la oca” czyli „gry w gęś”. Nauczycie się hiszpańskich zwrotów wykorzystywanych w grze, piosenek i wierszyków. Udowodnimy, że nauka hiszpańskiego jest przyjemnością.

Instituto Cervantes - CracoviaKINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
Kino Pod Baranami pięciokrotnie zostało uhonorowane tytułem Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!


Partnerzy cyklu:

CzasDzieci.pl                   


Cykl polecają:

Qlturka.pl     Parenting.pl     Mali Turyści
                MiastoDzieci.pl            
                                                       
        
Bookmark and Share

archiwum