kpb

Kobieta z Piątej Dzielnicy - loteria z nagrodami!

OBEJRZYJ FILM KOBIETA Z PIĄTEJ DZIELNICY 
I WEŹ UDZIAŁ W LOTERII!


Do wygrania:
egzemplarze książki Douglasa Kennedy'ego, na podstawie której powstał scenariusz filmu Pawła Pawlikowskiego 
filmy DVD (dystrybutor SPI)

Na odwrocie swojego biletu wpisz imię i nazwisko wraz z e-mailem lub numerem telefonu.

Tak wypełniony bilet wrzuć do pudełka umieszczonego w Kinie Pod Baranami.

Loteria trwa do 11 października 2012.


KOBIETA Z PIĄTEJ DZIELNICY | LA FEMME DU V-ÈME
reż. Paweł Pawlikowski, Francja/Polska/Wielka Brytania 2011, 83’

Thriller Pawła Pawlikowskiego, twórcy Lata miłości, z udziałem Ethana Hawke'a i Kristin Scott Thomas. U boku światowej sławy aktorów zagrała Joanna Kulig (Sponsoring). Autorem zdjęć do filmu jest polski operator Ryszard Lenczewski.

Ten rok zdecydowanie nie należał do Toma Ricksa (Ethan Hawke). Po głośnym skandalu z jego udziałem, w krótkim czasie traci posadę na amerykańskim uniwersytecie, a także odchodzą od niego żona i córka. Jeżeli kiedykolwiek zastanawiał się nad tym, czy zmienić swoje życie, nie mógł trafić na lepszy moment by to zrobić.

Tom ucieka do Paryża, by w cieniu francuskich bulwarów napisać książkę i spróbować odzyskać rodzinę. Z ambitnych planów niewiele wychodzi i bohater ląduje w podrzędnym hotelu zarabiając na życie jako nocny stróż. Czas osładza mu jedynie niezobowiązujący seks z Anią (Joanna Kulig), Polką pracującą jako kelnerka w pobliskim barze.

Niespodziewanie w jego życiu pojawia się piękna i tajemnicza Margit (Kristin Scott Thomas). To, co początkowo zapowiadało się jak zwyczajne zauroczenie przemienia się w prawdziwie obsesyjną relację. Nowa kochanka całkowicie przejmuje władzę nad związkiem. Dodatkowo ich burzliwemu romansowi towarzyszy seria niewytłumaczalnych zdarzeń. Tom orientuje się, że tym razem naprawdę traci kontrolę nad swoim życiem.

„Znakomity thriller pełen tajemnicy i seksualności dzięki świetnej grze aktorskiej”
Stephen Whitty, Newark Star-Ledger

„Najlepsza kreacja Hawke’a w ostatniej dekadzie”
Michael Atkinson, Village Voice


Bookmark and Share

archiwum