kpb

Dojrzałe kino - Anna KareninaKino Pod Baranami zaprasza wszystkich Dojrzałych Widzów na cykl seansów DOJRZAŁEGO KINA.

W środowe przedpołudnia prezentujemy wybrany film z bieżącego repertuaru. Pani red. Maria Malatyńska w swojej przedmowie nakreśla ciekawe aspekty oglądanego filmu, a oczekiwanie na seans umila słodki poczęstunek, kawa i herbata. Dojrzałe Kino to niepowtarzalne okazja do spotkania w miłym gronie i dyskusji o dobrym kinie.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Blog Dojrzałego Kina: http://dojrzalekino.blogspot.com/
prowadzony przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!
Zachęcamy do lektury i prosimy o branie udziału w dyskusjach!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: 12 zł
.środa, 19 grudnia 2012, godz.
11.00

ANNA KARENINA | ANNA KARENINA
reż. Joe Wright, Wielka Brytania/Francja 2012, 130’

Pełna przepychu ekranizacja powieści Lwa Tołstoja na podstawie scenariusza Toma Stopparda (Zakochany Szekspir). 

Wysmakowana plastycznie ponadczasowa historia tragicznej miłości Anny Kareniny (Keira Knightley) i Aleksego Wrońskiego (Aaron Johnson), na tle bogactwa carskiej Rosji. Początkowo Anna broni się przed uczuciem, chce pozostać wierną żoną i matką. Jednak ulega namiętności, jednocześnie decyduje się powiedzieć prawdę mężowi (Jude Law). Zostaje wykluczona z petersburskich wyższych sfer, zabrania się jej kontaktów z ukochanym synkiem Sieriożą. Szaleńcze uzależnienie od Aleksego doprowadza do tragedii. 

Film jest już trzecim z kolei, po Dumie i uprzedzeniu i Pokucie, wspólnym projektem reżysera Joego Wrighta i odtwórczyni roli Anny - Keiry Knightley. Knightley na ekranie towarzyszą Aaron Johnson (John Lennon. Chłopak znikąd, Kick Ass) i Jude Law (Atlas chmur, Hugo i jego wynalazek).

„Anglicy tchnęli nowego ducha w historię Tołstoja. (...) Joe Wright wybrał drogę filmowej ascezy. Efekt jest świetny.” Rafał Stanowski, Stopklatka.pl
Partnerzy:


Bookmark and Share

archiwum