kpb

WOJNA OKIEM KOBIETY - wieczory z filmami Kathryn Bigelow


WOJNA OKIEM KOBIETY - wieczory z filmami Kathryn Bigelow:
Wróg numer jeden & The Hurt Locker. W pułapce wojny


piątek & sobota, 15 - 16 lutego 2013, godz. 20.30 i 23.15

Kathryn Bigelow zapisała się na kartach historii jako pierwsza kobieta, która otrzymała Oscara za reżyserię (The Hurt Locker. W pułapce wojny). O statuetką konkurowała z samym Jamesem Cameronem (Avatar), swoim byłym mężem. Z okazji premiery jej najnowszego filmu, Wróg numer jeden (5 nominacji!), przypominamy widzom także obraz The Hurt Locker. W pułapce wojny - bezapelacyjnego zwycięzcę Gali nagród Akademii w roku 2010 (6 Oscarów!).

Zapraszamy na dwa nocne pokazy filmów Wróg numer jeden & The Hurt Locker. W pułapce wojny, w piątek (15 lutego) oraz w sobotę (16 lutego).


CENY BILETÓW:
- bilet na jeden film: 20 zł (normalny) | 14 zł (ulgowy)
- bilet na dwa filmy (The Hurt Locker. W pułapce wojny & Wróg numer jeden): 22 zł


GODZ. 20.30
WRÓG NUMER JEDEN | ZERO DARK THIRTY
reż. Kathryn Bigelow, USA 2012, 157'

5 nominacji do Oscara 2013, w tym w kategoriach: najlepszy film, najlepszy scenariusz oryginalny i najlepsza aktorka pierwszoplanowa

Złoty Glob 2013: najlepsza aktorka w dramacie - Jessica Chastain
3 nagrody Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych, w tym za najlepszy film i reżyserięPrawdziwa historia schwytania Osamy Bin Ladena.

Największe polowanie w historii ludzkości.

Najgłośniejszy amerykański film roku z nominowaną do Oscara Jessicą Chastain (Drzewo życia, Służące)

Był najbardziej poszukiwanym człowiekiem na świecie. Polowały na niego setki agentów wielu tajnych służb. Wydawało się, że jest nieuchwytny. Osama bin Laden. Jednak dzięki uporowi i zdecydowaniu młodej agentki CIA niemożliwe stało się faktem. Grupa najlepiej wyszkolonych amerykańskich marines wytropiła kryjówkę najgroźniejszego terrorysty wszech czasów. I w końcu padł rozkaz: zlikwidować...


GODZ. 23.15 
THE HURT LOCKER. W PUŁAPCE WOJNY | THE HURT LOCKER
reż. Kathryn Bigelow, USA 2008, 130'


6 Oscarów 2010: najlepszy film!
najlepsza reżyseria
najlepszy scenariusz oryginalny
najlepszy montaż, dźwięk, efekty dźwiękowe


Nagrody BAFTA 2010: najlepszy film!
najlepsza reżyseria
najlepszy scenariusz oryginalny
najlepsze zdjęcia, montaż i dźwiękNagrodzony sześcioma Oscarami dramat wojenny o elitarnej jednostce saperów w Iraku. Stacjonuje ona w miejscu, w którym każdy człowiek może okazać się potencjalnym wrogiem, a obiekt - śmiertelną bombą.

Widowisko zapierające dech w piersiach, zachwycające perfekcją realizacji.

James rozpoczyna służbę w oddziale wojskowym, który zajmuje się rozbrajaniem bomb na polu walki, podczas konfliktu w Iraku w 2003 roku. Wkrótce obejmuje dowództwo nad oddziałem. Zaskakuje też swoich podwładnych brawurą - wydaje się, że śmierć jest mu obojętna. W czasie gdy żołnierze próbują okiełznać swojego nieprzewidywalnego dowódcę, irackie miasto, w okolicach którego stacjonują, pogrąża się w chaosie.
Bookmark and Share

archiwum