kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy - Zamieszkajmy razem

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
- Zamieszkajmy razem, reż. Stéphane Robelin
czwartek, 21 lutego 2013, godz. 23.15

W każdy czwartek, wieczorową porą w Baranach zbiera się studencki Nocny Klub Filmowy, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich choćby całą noc.

Przystąpić do Klubu może każdy kinoman, który jest także studentem. W roli gospodarzy występować będą m.in. młodzi krakowscy filmoznawcy związani z magazynem 16mm. Pismo to objęło patronat nad Klubem.

Przed projekcją będzie można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone w cenę biletu.

Prelekcję do filmu wygłosi Monika Bąkowska, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 złZAMIESZKAJMY RAZEM | ET SI ON VIVAIT TOUS ENSEMBLE?
reż. Stéphane Robelin, Francja/Niemcy 2011, 96'

Niezależna Jeanne, grzeczna i układna Annie, sybaryta Albert, wieczny aktywista Jean oraz kobieciarz Claude przyjaźnią się od ponad czterdziestu lat. Mając na względzie swój podeszły wiek i wszystkie niedogodności, które się z nim wiążą, postanawiają zamieszkać razem. W ten sposób chcą się uchronić przed przymusową rozłąką i domem starców, gdzie byliby samotni i zdani na łaskę obcych osób. Wierzą, że razem są silniejsi i mogą sobie pomóc, kiedy nastaną ciężkie chwile. Z seniorami zamieszkuje student antropologii, który prowadzi badania na temat starości...

Stéphane Robelin dowcipnie i lekko pokazał w swoim filmie niełatwy temat, jakim jest jesień życia.

Zamieszkajmy razem to pokrzepiająca, ciepła i bardzo zabawna komedia o radości życia oraz o tym, że młodym można się czuć bez względu na wiek. Siłą filmu jest humor oraz brawurowe aktorstwo gwiazd światowego kina - Jane Fondy, Geraldine Chaplin, Pierre’a Richarda, Claude’a Richa, Guya Bedosa oraz Daniela Brühla.

„Szalenie dowcipna, ciepła, a miejscami przejmującą opowieść o radości życia.” Monika Pomijan, 5kilokultury.wordpress.com
Patronat:

          
Bookmark and Share

archiwum