kpb

Dojrzałe kino - Poradnik pozytywnego myślenia (dodatkowy seans o godz. 9.00)Kino Pod Baranami zaprasza wszystkich Dojrzałych Widzów na cykl seansów DOJRZAŁEGO KINA.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Blog Dojrzałego Kina: http://dojrzalekino.blogspot.com/
prowadzony przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!
Zachęcamy do lektury i prosimy o branie udziału w dyskusjach!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: wyjątkowo 14 zł
.


W związku z ogromnym zainteresowaniem, odbędzie się drugi pokaz (o godzinie 9.00) poprzedzony prelekcją Pani Marii Malatyńskiej.
środa, 27 lutego 2013, godz. 9.00 oraz 10.45

PORADNIK POZYTYWNEGO MYŚLENIA | SILVER LININGS PLAYBOOK
reż. David O. Russell, USA 2012, 120'

Oscar 2013: najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Jennifer Lawrence
- 7 nominacji do Oscara 2013: najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy - Bradley Cooper, najlepszy aktor w roli drugoplanowej - Robert De Niro, najlepsza aktorka drugoplanowa - Jacki Weaver, najlepszy reżyser - David O. Russell, najlepszy scenariusz adaptowany - David O. Russell, najlepszy montaż
Złote Globy 2013: najlepsza aktorka w musicalu/komedii - Jennifer Lawrence
- 3 nominacje: najlepszy film - musical lub komedia, najlepszy aktor w musicalu/komedii - Bradley Cooper, najlepszy scenariusz

Słodko-gorzka komedia twórcy Fightera w znakomitej obsadzie!
Zdobywca ośmiu nominacji do Oscara.

Były nauczyciel Pat Solatano (Bradley Cooper) jest na ostrym życiowym zakręcie: stracił pracę, dom oraz żonę. Ostatnie osiem miesięcy spędził w szpitalu psychiatrycznym. W powrocie do normalności próbują mu pomóc rodzice. Patrick Solatano senior (Robert De Niro) musi jednak mierzyć się także z własnymi problemami, ponieważ jest skłonnym do bójek hazardzistą, zagorzałym kibicem NFL. Choć Pat junior bardzo pragnie odbudować związek z żoną, jego sytuacja mocno się komplikuje, gdy spotyka tajemniczą i samotną nieznajomą - Tiffany (Jennifer Lawrence). Okazuje się, że i ona stawia czoło swoim demonom.

Film Davida O. Russella (Złoto pustyni, Fighter) wyróżnia się znakomitymi kreacjami aktorskimi. Oscara zdobyła Jennifer Lawrence - młoda gwiazda Igrzysk śmierci, wcześniej nominowana do Nagrody Akademii za Do szpiku kości. Nominacjami uhonorowani zostali także: Bradley Cooper, słynny z ról w brawurowej, szalonej komedii Kac Vegas oraz w Jestem Bogiem, Robert De Niro, którego mówi samo za siebie, oraz Jacki Weaver - ceniona australijska aktorka, która nie tak dawno błysnęła doskonałą rolą w gangsterskim Królestwie zwierząt.
Partnerzy:


Bookmark and Share

archiwum