kpb

Flamenco Hoy- pokaz towarzyszący festiwalowi Sentir Flamenco

pokaz towarzyszący festiwalowi SENTIR FLAMENCO

niedziela, 21 kwietnia 2013, godz. 18.00


Sentir Flamenco to festiwal, który już od ośmiu lat popularyzuje i przybliża krakowianom sztukę flamenco oraz bogatą kulturę południa Hiszpanii. Od 16 do 23 kwietnia Kraków zabrzmi w andaluzyjskich rytmach. Także Kino Pod Baranami weźmie udział w tej fieście, organizując specjalny pokaz ekranizacji najnowszego spektaklu Carlosa SauryFlamenco Hoy 3D.


BILETY:
22 zł
(normalny) | 18 zł (ulgowy) | 17 zł (dla seniorów)


CARLOS SAURA - FLAMENCO HOY 3D
| FLAMENCO HOY DE CARLOS SAURA 3D
reż. Pierre & François Lamoureux, Hiszpania 2012, 100’

Ekranizacja przedstawienia Carlosa Saury - twórcy najbardziej poruszających filmów o flamenco, takich jak Krwawe gody, Carmen, Sevillanas, Flamenco, flamenco, Iberia.

W spektaklu wzięło udział 20 artystów flamenco młodego pokolenia. Ich energia i kunszt w połączeniu z dramatyzmem choreografii Rafaela Esteveza i Nani Paños oraz aranżacją muzyczną pianisty Chano Domingueza tworzą pełne dynamiki i emocji widowisko.

Autorzy filmu użyli techniki trójwymiarowej, która stworzyła iluzję wkraczania w głąb sceny, między tancerzy, muzyków i pieśniarzy flamenco.

„Trudno o bardziej sugestywne opisy hiszpańskiej duszy poprzez taniec i muzykę nad te, które oferuje Carlos Saura.” Monika Jagiełło, Gazeta Krakowska

„Elektryzujące.” The New York Times

Strona oficjalna festiwalu: aireandaluz.art.pl/festiwal.html
Bookmark and Share

archiwum