kpb

Baranki Dzieciom - styczeń 2007

BARANKI DZIECIOM to cykl pokazów dla naszych najmłodszych Widzów, na które zapraszamy także Rodziców!

Styczniowe projekcje będą odbywać się w soboty i w niedziele o godz. 11.00.

W styczniu zapraszamy na filmy SZCZĘŚLIWE DNI MUMINKÓW, O DWÓCH TAKICH, CO UKRADLI KSIĘŻYC i na ZIMĘ W DOLINIE MUMINKÓW

Filmy w polskiej wersji językowej.

Bilety: tylko 5 zł !
Dzieci poniżej 5 lat z opieką dorosłych - gratis
 


sobota i niedziela (13 i 14 stycznia), godz.11.00
SZCZĘŚLIWE DNI MUMINKÓW, reż. Lucjan Dembiński, Polska 1983, 59’

Muminki wspominają. Tatuś - swoje dzieciństwo, Muminek - jak z Ryjkiem i Włóczykijem wyruszyli, by dowiedzieć się, czy rzeczywiście Ziemi zagraża kometa, Mamusia - niesamowitą wizytę przybyszów z kosmosu. Film zrealizowany na podstawie odcinków serialu Opowiadania Muminków. Modele lalek inspirowane były wykonanymi przez Tove Jansson ilustracjami jej książek.


sobota i niedziela (20 i 21 stycznia), godz. 11.00
O DWÓCH TAKICH, CO UKRADLI KSIĘŻYC, reż. Jan Batory, Polska 1962, 80’
Akcja filmu rozpoczyna się we wsi Zapiecek. Przychodzą w niej na świat bliźniacy - Jacek i Placek. Już po paru latach okoliczni mieszkańcy nie mają złudzeń: z tych dwóch nic dobrego nie wyrośnie. Niesforni braciszkowie wciąż płatają spokojnym obywatelom złośliwe figle. Są żarłoczni, a przy tym leniwi i okrutni. Za najokropniejszą rzecz pod słońcem uważają pracę. Gotowi są na wszystko, byle tylko nigdy nie splamić rąk jakimkolwiek zajęciem. Pewnego dnia wpadają na genialny w swej prostocie pomysł. Postanawiają ukraść księżyc, a następnie go spieniężyć i w ten sposób zapewnić sobie na zawsze wygodną, próżną egzystencję.


sobota i niedziela (27 i 28 stycznia), godz. 11.00
ZIMA W DOLINIE MUMINKÓW, reż. Lucjan Dembiński, Polska 1986, 60’

Film opowiada o przygotowaniach rodziny Muminków do zimy oraz ich zimowym śnie, przerywanym jednak niespodziewanymi wydarzeniami: pojawieniem się niesfornego Gryzilepka, odwiedzinami u Tutki, mieszkającej nad morzem, przygodami małej Mi uratowanej przez Muminka, wyczynami Paszczaka, miłośnika sportów zmowyuch. Film oparty jest na odcinkach serialu telewizyjnego Opowiadania Muminków.


Patron medialny cyklu:

www.czasdzieci.pl
Bookmark and Share

archiwum