kpb

Blue Jasmine - seans przedpremierowy

BLUE JASMINE - SEANS PRZEDPREMIEROWY
czwartek, 22 sierpnia 2013, godz. 18.00


Pokaz przedpremierowy najnowszego filmu Woody’ego Allena ze znakomitą rolą Cate Blanchett w czwartek, 22 sierpnia.

BILETY:
20 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy) | 12 zł (seniorzy)


BLUE JASMINE | BLUE JASMINE
reż. Woody Allen, USA 2013, 98' - premiera: 23 sierpnia

Po spektakularnej filmowej wycieczce po najbarwniejszych miastach Europy (zmysłowa Barcelona, romantyczny Paryż i kipiący humorem Rzym), Woody Allen powraca do rodzinnej Ameryki.

Film Allena zbiera znakomite recenzje za Oceanem, a grająca tytułową rolę Cate Blanchett już teraz wymieniana jest wśród faworytów do Oscara.

Jasmine (Cate Blanchett) przywykła do wygodnej egzystencji u boku męża-biznesmena Hala (Alec Baldwin). Do świata luksusowych rezydencji i limuzyn, kolacji w najdroższych restauracjach Nowego Jorku i zakupów w butikach topowych projektantów. Jednak kiedy Hal zostaje zatrzymany pod zarzutem malwersacji, a konta małżeństwa zablokowane, jej uporządkowane życie z dnia na dzień zmienia się nie do poznania. Żeby ukoić skołatane nerwy i uniknąć kłopotliwych spotkań ze znajomymi z nowojorskiej elity, Jasmine przenosi się do San Francisco, by tymczasowo zamieszkać u swojej siostry Ginger (Sally Hawkins). Szybko popada w konflikt z Chilim (Bobby Cannavale), prostolinijnym narzeczonym siostry. Szukając mężczyzny dla siebie, postanawia przy okazji uszczęśliwić Ginger i znaleźć jej odpowiedniejszego partnera.

„Niezwykła, godna Oscara rola Cate Blanchett” New York Post
„Najciekawsza kobieca bohaterka roku” Film-Forward.com
„Pełnokrwiści bohaterowie i błyskotliwe dialogi” Cinemalogue.com
„Najlepszy film Allena od ponad 20 lat" JoBlo.com

Bookmark and Share

archiwum