kpb

Future Shorts: Lato 2013

FUTURE SHORTS FESTIVAL: LATO 2013
czwartek, 19 września 2013, godz. 19.00


Filmy o zmiennej temperaturze, pochodzące z kulturowych antypodów, orzeźwiający i zarazem treściwy koktajl filmowy sporządzony z produkcji nagrodzonych na kluczowych festiwalach. Największy światowy projekt prezentacji kina krótkometrażowego powraca w letniej odsłonie. Krakowska odsłona Future Shorts Festival odbędzie się w czwartek (19 września) w Kinie Pod Baranami.

W programie Future Shorts Lato 2013 zobaczymy m.in. zwycięskie tytuły Sundance Film Festival, British Independent Film Award i T-Mobile Nowe Horyzonty. Wśród nich znalazły się: głośny Boneshaker Frances Bodomo z nominowaną do Oscara Quvenzhané Wallis w roli głównej, obsypany ponad siedemdziesięcioma nagrodami La Huida Victora Carrey’a, animowany dokument The Pirate of Love Sary Gunnarsdottir, poruszający The Hidden Smile Ventury Duralla, uwielbiana przez widzów animacja Irish Folk Furniture Tony’ego Donoghue’a oraz jeden z najważniejszych brytyjskich shortów minionego roku - Volume Mahali Belo.

Krakowska publiczność po raz kolejny będzie miała możliwość zagłosowania na najlepszy film edycji. Organizatorzy zapewniają, że nie będzie to łatwy wybór.

BILETY:
14 zł
(normalny) | 12 zł (ulgowy)
W PROGRAMIE:

Czas trwania: ok. 83'

BONESHAKER
reż. Frances Bodomo, USA 2012, 13’

Afrykańska rodzina udaje się do Luizjany, aby w tamtejszym kościele znaleźć lekarstwo dla chorującej córki. W tej roli zobaczymy nominowaną do Oscara Quvenzhané Wallis (Bestie z południowych krain). Film znalazł się w oficjalnej selekcji Sundance Festival 2013.

LA HUIDA
reż. Victor Carrey, Hiszpania 2011, 11’

Guma do żucia, smycz dla psa, plama na ścianie, uszkodzona sygnalizacja świetlna - każdy z tych przedmiotów ma swoją osobną historię, jednak razem mogą stworzyć zupełnie nowy scenariusz... Zdobywca kilkudziesięciu nagród na całym świecie, w tym na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.

THE PIRATE OF LOVE
reż. Sara Gunnarsdottir, Islandia 2013, 10’

Animowany dokument opowiadający historię muzyka-outsidera Daniela C., który swoją twórczość adresował do jednej osoby, jednak niepostrzeżenie znalazł dużo szersze grono odbiorców. Film prezentowany w oficjalnych selekcjach m.in. AFI Film Fest i New Directors/New Films 2013.

THE HIDDEN SMILE
reż. Ventura Durall, Hiszpania 2011, 13’

Dziesięcioletni chłopiec po ucieczce z domu trafia do stolicy Etiopii, gdzie próbuje przyłączyć się do grupy dzieci żyjących na ulicy. Jego historia tworzy realistyczną opowieść o wartościach, które rozkwitają wśród najmłodszych mieszkańców ogromnego miasta. Zwycięzca Abu Dhabi Film Festival, prezentowany także w oficjalnej selekcji Sundance Festival 2012.

IRISH FOLK FURNITURE
reż. Tony Donoghue, Irlandia 2012, 9’

Stare, ręcznie malowane meble są w Irlandii kojarzone głównie z trudnymi i biednymi czasami, o których mieszkańcy wyspy woleliby zapomnieć. W tym animowanym dokumencie, kilkanaście tradycyjnych mebli zostaje poddanych renowacji i zwróconych pod pierwotne adresy. Zwycięzca Sundance Festival 2013 w kategorii Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy.

VOLUME
reż. Mahalia Belo, Wielka Brytania 2012, 27’

Sam mieszka w miejscu, gdzie wszystko jest wypolerowane, a sekrety zamiatane są pod dywan. Kiedy znika Georgina, mieszkańcy zachowują się jakby nic się nie stało. Chłopak jednak nie potrafi zapomnieć o tajemniczej sąsiadce. Zdaje sobie sprawę, że wie więcej niż chce pamiętać. Zdobywca British Independent Film Award 2012.


SPOT:

Bookmark and Share

archiwum