kpb

Dojrzałe kino - Blue Jasmine (seans o 10.30)Wraz z początkiem nowego sezonu do Kina Pod Baranami wracają cotygodniowe filmowe spotkania seniorów.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

W ramach pierwszego spotkania w nowym sezonie dojrzali widzowie zobaczą najnowszy film Woody’ego Allena Blue Jasmine, z oscarową rolą Cate Blanchett.

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
.środa, 4 września 2013, godz. 10.30

BLUE JASMINE | BLUE JASMINE
reż. Woody Allen, USA 2013, 98'

Po spektakularnej filmowej wycieczce po najbarwniejszych miastach Europy (zmysłowa Barcelona, romantyczny Paryż i kipiący humorem Rzym), Woody Allen powraca do rodzinnej Ameryki.

Komediodramat Allena zbiera znakomite recenzje za Oceanem, a grająca tytułową rolę Cate Blanchett już teraz wymieniana jest wśród faworytów do Oscara.

Jasmine (Cate Blanchett) przywykła do wygodnej egzystencji u boku męża-biznesmena Hala (Alec Baldwin). Do świata luksusowych rezydencji i limuzyn, kolacji w najdroższych restauracjach Nowego Jorku i zakupów w butikach topowych projektantów. Jednak kiedy Hal zostaje zatrzymany pod zarzutem malwersacji, a konta małżeństwa zablokowane, jej uporządkowane życie z dnia na dzień zmienia się nie do poznania. Żeby ukoić skołatane nerwy i uniknąć kłopotliwych spotkań ze znajomymi z nowojorskiej elity, Jasmine przenosi się do San Francisco, by tymczasowo zamieszkać u swojej siostry Ginger (Sally Hawkins). Szybko popada w konflikt z Chilim (Bobby Cannavale), prostolinijnym narzeczonym siostry. Szukając mężczyzny dla siebie, postanawia przy okazji uszczęśliwić Ginger i znaleźć jej odpowiedniejszego partnera.

„Niezwykła, godna Oscara rola Cate Blanchett” New York Post
„Najciekawsza kobieca bohaterka roku” Film-Forward.com
„Pełnokrwiści bohaterowie i błyskotliwe dialogi” Cinemalogue.com
„Najlepszy film Allena od ponad 20 lat" JoBlo.com
Partnerzy:

   

 
     
       
Bookmark and Share

archiwum