kpb

Seans przedpremierowy - Więcej niż miód

SEANS PRZEDPREMIEROWY - WIĘCEJ NIŻ MIÓD
poniedziałek, 9 września 2013, godz. 18.45


Porywający dokument z pszczołami w roli głównej, wyróżniający się znakomitymi zdjęciami i celnością obserwacji - Więcej niż miód Markusa Imhoofa 9 września na pokazie przedpremierowym.

BILETY: tylko 11,90 zł


WIĘCEJ NIŻ MIÓD | MORE THAN HONEY
reż. Markus Imhoof, Szwajcaria/Niemcy/Austria 2012, 90’ - premiera: 13 września

Niemiecka Nagroda Filmowa 2013, Szwajcarska Nagroda Filmowa 2013, Austriacka Nagroda Filmowa Romy 2013 dla najlepszego filmu dokumentalnego
MFF Santa Barbara 2013: najlepszy dokument 
San Francisco Green Film Festival 2013: najlepszy film
MFF Pelicam, Rumunia 2013, Festiwal Filmowy Solthurn, Szwajcaria 2013: Nagroda Publiczności


Pszczoły to nie tylko istotne ogniwo ziemskiego ekosystemu, lecz również ważny czynnik plonotwórczy. Zamieszkują Ziemię równie długo jak człowiek, ale gdy one wyginą - jak twierdził Einstein - ludziom pozostaną nie więcej niż cztery lata życia. Nominowany do Oscara reżyser Markus Imhoof, wnuk szwajcarskiego pszczelarza, opowiada o kryzysie, jaki dotyka obecnie populację pszczół. W ciągu ostatniej dekady wyginęły ich miliony. Czy to oznacza, że czeka nas totalny kryzys?

Wykorzystując najnowszą technologię, umożliwiającą obserwację niewidocznych gołym okiem zjawisk, Imhoof z własnej perspektywy pokazuje rolę i piękno pszczół, a także fatalizm ich losu. Podróżując z kamerą po całym świecie: od Europy po USA, Australię i Chiny, filmuje tereny, na których zamieszkują pszczoły, a za pomocą mikroskopowych zdjęć pokazuje jak żyją i zachowują się w gniazdach i ulach.

Praca nad filmem trwała aż pięć lat, a zdjęcia kręcono przez 2 lata przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Dzięki temu powstał doskonały pod względem jakości zdjęć obraz, olśniewający poemat w stylu słynnego Mikrokosmosu Claude’a Nuridsany’ego i Marie Pérennou.

Więcej niż miód to porywający dokumentalny obraz, którego głównym bohaterem są pszczoły. Olśniewające i perfekcyjnie nakręcone zdjęcia w połączeniu inteligentnym scenariuszem i niezwykłą wrażliwością reżysera dają w efekcie fascynujący dokumentalny portret tak ważnych dla naszego ekosystemu istot. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników zwierząt i kina artystycznego”. The Hollywood Reporter

Bookmark and Share

archiwum