kpb

Dojrzałe kino - DianaKino Pod Baranami zaprasza wszystkich Dojrzałych Widzów na cykl seansów DOJRZAŁEGO KINA.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Blog Dojrzałego Kina: http://dojrzalekino.blogspot.com/
prowadzony przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

W najbliższą środę, 25 września o godzinie 11.00 zapraszamy na film biograficzny opowiadający historię nieznanego romansu księżnej Walii, Diany.

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
.środa, 25 września 2013, godz. 11.00


DIANA | DIANA
reż. Oliver Hirschbiegel, USA/Wielka Brytania 2013, 113’
 
Była podziwiana przez miliony ludzi na świecie, po śmierci stała się legendą. Jaka naprawdę była „królowa ludzkich serc”?

Diana to fascynujący i niejednoznaczny filmowy portret księżnej Walii. Opowieść o dwóch ostatnich latach życia księżnej odsłania kulisy nieznanego romansu Diany, który trwał aż do jej tragicznej śmierci 31 sierpnia 1997 roku.

W tytułową rolę ikonicznej księżnej wcieliła się dwukrotnie nominowana do Oscara brytyjska aktorka Naomi Watts (Niemożliwe, 21 gramów, Mulholland Drive). W pozostałych rolach wystąpili znany z serialu Zagubieni Naveen Andrews, który zagrał dr. Hasnata Khana, skrytego ukochanego Diany, a także śmietanka brytyjskich aktorów: Douglas Hodge, Geraldine James, Charles Edwards oraz Juliet Stevenson.

Za kamerą stanął znakomity reżyser Oliver Hirschbiegel, nominowany do Oscara za Upadek, obraz opowiadający o ostatnich dniach życia Adolfa Hitlera. Scenariusz do filmu napisał z kolei światowej klasy dramaturg Stephen Jeffreys, tworząc poruszającą i wielowymiarową historię miłosną.
Partnerzy:

   

   
     
       
Bookmark and Share

archiwum