kpb

Dojrzałe kino - W imię...Kino Pod Baranami zaprasza wszystkich Dojrzałych Widzów na cykl seansów DOJRZAŁEGO KINA.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Blog Dojrzałego Kina: http://dojrzalekino.blogspot.com/
prowadzony przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

W najbliższą środę, 2 października o godzinie 11.00, zapraszamy na nagrodzony Srebrnym Lwem w Gdyni najnowszy film Małgośki Szumowskiej, autorki 33 scen z życia i Sponsoringu.

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
.środa, 2 października 2013, godz. 11.00


W IMIĘ... | W IMIĘ...
reż. Małgośka Szumowska, Polska 2013, 101’

Gdynia Film Festival 2013: SREBRNE LWY, nagroda za reżyserię,
nagroda za pierwszoplanową rolę męską - Andrzej Chyra
MFF w Berlinie 2013: konkurs główny, Nagroda Teddy


Nowy film Małgośki Szumowskiej, autorki wielokrotnie nagradzanych 33 scen z życia i głośnego Sponsoringu, to historia niemożliwej miłości księdza osadzona w realiach katolickiej społeczności. Poruszająca opowieść o człowieku uwikłanym w intymny dramat.

Ksiądz Adam (Andrzej Chyra) obejmuje nową parafię i organizuje ośrodek dla młodzieży niedostosowanej społecznie. Szybko przekonuje do siebie ludzi energią, charyzmą i otwartością. Przyjaźń z miejscowym outsiderem (Mateusz Kościukiewicz) zmusi kapłana do zmierzenia się z własnymi problemami, przed którymi kiedyś uciekł w stan duchowny.

„Szumowska wyprowadza widza ze swojskich opłotków na teren niepewny, grzeszny i zuchwały” Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza
Partnerzy:

   

   
     
       
Bookmark and Share

archiwum