kpb

Dojrzałe kino - Wielki LiberaceKino Pod Baranami zaprasza wszystkich Dojrzałych Widzów na cykl seansów DOJRZAŁEGO KINA.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
środa, 18 grudnia 2013, godz. 11.00

WIELKI LIBERACE | BEHIND THE CANDELABRA
reż. Steven Soderbergh, USA 2013, 118’

MFF w Cannes 2013: konkurs główny, oficjalna selekcja
11 nagród Emmy 2013 m.in.: najlepszy miniserial lub film telewizyjny, najlepsza reżyseria miniserialu lub filmu telewizyjnego, najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym - Michael Douglas

Wielki Liberace
to prawdziwa historia wielkiej gwiazdy rozrywki XX wieku. Świat znał go jako Valentino Liberace - bajecznie bogatego, niewiarygodnie utalentowanego i kochanego przez publiczność celebrytę polskiego pochodzenia. Jego występy zawsze były wielkim wydarzeniem, a pełen przepychu styl stał się inspiracją m.in. dla Eltona Johna, Madonny czy Lady Gagi. Jednak jego życie prywatne odbiegało od wszystkiego, co wiedziały o nim miliony fanów.

Życiowa rola zdobywcy Oscara Michaela Douglasa (Wall Street, Nagi instynkt) oraz znakomity Matt Damon (Buntownik z wyboru, Tożsamość Bourne'a), w wielkim pożegnaniu z filmem Stevena Soderbergha, twórcy m.in. Erin Brockovich, Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra czy Solaris, nagrodzonego Złotą Palmą za Seks, kłamstwa i kasety wideo oraz Oscarem za Traffic.

Władziu Valentino Liberace - nazywany przez przyjaciół Lee, a przez rodzinę Walter - urodził się w West Allis, w stanie Wisconsin w Stanach Zjednoczonych w 1919 roku. Jego matka była Polką, ojciec Irlandczykiem. Przez blisko trzy dekady, od lat pięćdziesiątych po siedemdziesiąte, był najlepiej opłacaną gwiazdą rozrywki na świecie.

„Fantastycznie zagrany i wyśmienicie zrealizowany filmowy diament.”
Joanne Ostrow, Denver Post

„Douglas naprawdę zagrał rolę życia, Damon zresztą też. Debbie Reynolds w tle. Ode mnie maximum.” Michał Oleszczyk, dwutygodnik.com

„Współczesne kino rzadko oferuje filmy tej jakości.”
Matt Zoller Seitz, New York Magazine
Partnerzy:

   

   


     
       
Bookmark and Share

archiwum