kpb

Dojrzałe kino - Ratując pana Banksa (seanse o 11.00 i 11.15)Kino Pod Baranami zaprasza wszystkich Dojrzałych Widzów na cykl seansów DOJRZAŁEGO KINA.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
środa, 5 lutego 2014, godz. 11.00
UWAGA: drugi seans o godz. 11.15

RATUJĄC PANA BANKSA | SAVING MR. BANKS
reż. John Lee Hancock, Australia/USA/Wlk. Brytania 2013, 126’

Złote Globy 2014: nominacja - najlepsza aktorka w dramacie: Emma Thompson
Oscary 2014: nominacja - najlepsza muzyka: Thomas Newman
Jeden z 10 najlepszych filmów 2013 roku w plebiscycie Amerykańskiego Instytutu Filmowego
Nagrody nowojorskiego National Board of Review: jeden z 10 najlepszych filmów 2013 roku, najlepsza aktorka - Emma Thompson


Oparta na prawdziwych wydarzeniach, pełna humoru opowieść o kulisach powstania filmu Mary Poppins. Pełna nieporozumień i burzliwych kłótni współpraca pomiędzy legendarnym Waltem Disneyem (Tom Hanks) a pisarką P.L. Travers (Emma Thompson) omal nie zakończyła się niepowodzeniem i klęską produkcji filmowej.

Na usilne prośby swoich córek Walt Disney obiecuje zrealizować film na podstawie Mary Poppins, ich ulubionej książki autorstwa P. L. Travers. Nie wie jednak, że spełnienie przyrzeczenia zajmie mu 20 lat. Aby zapewnić sobie prawa do ekranizacji, musi pozyskać przychylność surowej i bezkompromisowej pisarki, która nie zamierza patrzeć, jak jej ukochana książka jest poddawana dotkliwym przeróbkom w trybach hollywoodzkiej machiny.

W filmie Johna Lee Hancocka (Wielki Mike. The Blind Side) obok Toma Hanksa (Kapitan Phillips, Atlas chmur) i Emmy Thompson (To właśnie miłość, Rozważna i romantyczna) wystąpią również Paul Giamatti (Bezdroża, Zniewolony), Colin Farrell (Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj, Aleksander), Ruth Wilson (Jeździec znikąd, Anna Karenina), Rachel Griffiths (Sześć stóp pod ziemią, Hilary i Jackie).

„Emma Thomson w roli P.L Travers jest rewelacyjna!” Dagmara Romanowska, Onet.pl

„Dzięki Thompson i Hanksowi ten film o robieniu filmu trafia w czuły punkt. Jest w nim magia.” Peter Travers, „Rolling Stone”
Partnerzy:

   

   


     
       
Bookmark and Share

archiwum