kpb

Dojrzałe kino - Jack Strong (19 i 21 lutego)Kino Pod Baranami zaprasza wszystkich Dojrzałych Widzów na cykl seansów DOJRZAŁEGO KINA.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

W najbliższą środę, 19 lutego o godzinie 11.00 oraz, ze względu na duże zainteresowanie pokazem - w piątek, 21 lutego dojrzali widzowie będą mieli okazję obejrzeć film ekranizujący historię pułkownika Ryszarda Kuklińskiego - Jack Strong.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
środa, 19 lutego, godz. 11.00
oraz
piątek, 21 lutego, godz. 11.00

JACK STRONG | JACK STRONG
reż. Władysław Pasikowski, Polska 2014, 128’

Najbardziej oczekiwana polska premiera tego roku. Władysław Pasikowski, twórca Pokłosia, sięga po ukrywaną przez lata, prawdziwą historię największego szpiega naszych czasów. W roli pułkownika Ryszarda Kuklińskiego - Marcin Dorociński (Obława, Róża, Rewers).

Pułkownik Ryszard Kukliński ma dostęp do najtajniejszych akt Układu Warszawskiego. Kiedy dowiaduje się o poufnych planach, które mogą doprowadzić do wybuchu III wojny światowej, postanawia działać. Podejmuje współpracę z CIA. Funkcjonując w samym środku systemu sowieckiego jest skazany na samotną walkę, o której nie może powiedzieć nawet własnej żonie. Jak długo będzie mógł działać za plecami KGB? Przekazując Amerykanom tajne dokumenty wie, że ryzykuje życiem. Nie tylko swoim, ale także swoich synów i żony. Kiedy w walce o wolność zaryzykuje wszystko, wszystko może stracić.

Marcinowi Dorocińskiemu na ekranie towarzyszą Patrick Wilson (Watchmen. Strażnicy, Anioły w Ameryce, Prometeusz), Maja Ostaszewska (Katyń, Uwikłanie) oraz Dagmara Domińczyk (Kinsey, Hrabia Monte Christo).
Partnerzy:

   

   


     
       
Bookmark and Share

archiwum