kpb

Festiwal literatury dla dzieci - spotkanie z Andrzejem Maleszką

SPOTKANIE Z ANDRZEJEM MALESZKĄ - warsztaty literacko-aktorskie wokół Magicznego Drzewa
czwartek, 15 maja 2014, godz. 11.00 - 12.00
Kino Pod Baranami

Organizatorzy Festiwalu Literatury Dla Dzieci oraz Kino Pod Baranami zapraszają na spotkanie z Andrzejem Maleszką, reżyserem i scenarzystą specjalizującym się w twórczości dla dzieci i młodzieży, autorem niezwykłego cyklu filmowego, pt. Magiczne drzewo, za który otrzymał amerykańską nagrodę telewizyjną International Emmy Award. Będzie to wyjątkowa przygoda literacko-filmowa. Andrzej Maleszka opowie uczestnikom wydarzenia o narodzinach serii Magiczne drzewo, a także o szczegółach powstawania jego filmów. Następnie odbędą się warsztaty aktorskie z udziałem dzieci. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 9-12 lat. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.
Festiwal Literatury Dla Dzieci odbędzie się w Krakowie w dniach 12-18 maja. Jest on unikatowym w skali kraju wydarzeniem literackim adresowanym do dzieci, młodzieży oraz rodziców. Program festiwalu został przygotowany w oparciu o merytoryczną i artystyczną treść książek na nim prezentowanych.

To promocja czytelnictwa, ale czytelnictwa na miarę XXI wieku. Książki ożyją w przestrzeni normalnych z pozoru miast, by każdy mógł wejść w świat wyobraźni. Wśród proponowanych wydarzeń przeważają te o charakterze warsztatowym, wzbogacone o spotkania autorskie, projekty artystyczne, prezentacje filmów i ilustracji książkowych.

Szczegółowy program festiwalu: http://fldd.pl/festiwal

Odbiór bezpłatnych wejściówek na spotkanie: od 14 maja w Kasie Kina Pod Baranami.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum