kpb

Pokaz filmu niemego TRAWA

Festiwal Filmu Niemego gościnnie na Krakowskim Festiwalu Filmowym
- pokaz filmu TRAWA (1925) z muzyką na żywo Stealpot Live On Beats


31 maja 2014, godz. 18.00
Małopolski Ogród Sztuki (ul .Rajska 12)


| Special screening of the Silent Film Festival: GRASS with live music
May 31st, 6.00 p.m. (click HERE for details)


W ramach 54. Krakowskiego Festiwalu Filmowego - jednej z najważniejszych polskich i światowych imprez, promujących kino dokumentalne - odbędzie się specjalny pokaz niezwykłego niemego dokumentu pt. Trawa (Grass: A Nation's Battle for Life, USA 1925) z muzyką na żywo zespołu Stealpot Live On Beats.


Wydarzenie to jest zapowiedzią 15. edycji Festiwalu Filmu Niemego, która będzie miała miejsce pod koniec roku (4-7 grudnia 2014) w Krakowie, a której motywem przewodnim będą filmowe obrazy rzeczywistości, dokumenty zarejestrowane przez pionierów kinematografii - filmowców z epoki kina niemego. Krakowski Festiwal Filmowy od lat prezentuje oraz nagradza ciekawe i wartościowe filmy dokumentalne z całego świata, a Festiwal Filmu Niemego pragnie pokazać, gdzie swój początek miał ten gatunek filmowy. 

Nazwany jednym z najwcześniejszych etnograficznych filmów dokumentalnych obraz wyprodukowany dla amerykańskiej wytwórni Paramount Pictures - Trawa ukazuje ekstremalne realia życia na Bliskim Wschodzie. Film jest dokumentalnym zapisem wędrówki ludu Bachtirów przez pustynię oraz masyw górski Zard Kuh, leżący na terenie dzisiejszego Iranu. 50 tysięcy ludzi i 500.000 zwierząt przemierza setki kilometrów w poszukiwaniu pastwisk. Wyprawa, która pochłaniała liczne ofiary w ludziach i zwierzętach, filmowana była z bliska oraz ze szczytów gór - autorzy filmu na własnej skórze doświadczyli trudów egzystencji tamtejszych ludów, rejestrując na taśmie filmowej dynamiczną, emocjonującą walkę człowieka z naturą.Dokument zrealizowany został przez Meriana C. Coopera (amerykański pilot, filmowiec, twórca słynnego King Konga z 1933 roku) i Ernesta B. Schoedsacka (reżyser, producent i operator filmowy). To ponadczasowa historia ze wstrząsającą dramaturgią i niezwykłymi zdjęciami.

Muzykę na żywo do filmu zaprezentuje nu-jazzowy Stealpot Live On Beats, projekt producenta, kompozytora i multiinstrumentalisty, Szymona Folwarcznego.

Pokaz zapowiadający 15. Festiwal Filmu Niemego w ramach 54. KFFu będzie drugą w Polsce prezentacją filmu Trawa z muzyką zespołu Stealpot Live On Beats, który z wielkim sukcesem wystąpił dla krakowskiej publiczności podczas 12. edycji Festiwalu Filmu Niemego.

Informacja o pokazie na stronie Krakowskiego Festiwalu Filmowego.


BILETY: 25 zł
Dla posiadaczy Karnetu 54. KFF - 10 zł
Bilety do nabycia w kasie Kina Pod Baranami (od 16 maja) oraz w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (od 25 maja).

KUP BILET ON-LINE - TUTAJO FILMIE:

TRAWA
| GRASS: A NATION’S BATTLE FOR LIFE
(Merian C. Cooper i Ernest B. Schoedsack), USA 1925, 71’

Dokumentalny zapis wędrówki ludu Bachtirów przez pustynię oraz masyw górski Zard Kuh, leżący na terenie dzisiejszego Iranu. Zawiera słynną sekwencję przeprawy przez rwący nurt rzeki Karun.

Wyprawa w poszukiwaniu pastwisk, która pochłaniała liczne ofiary w ludziach i zwierzętach, filmowana była z bliska oraz ze szczytów gór - autorzy na własnej skórze doświadczyli trudów egzystencji tamtejszych ludów.


O ZESPOLE:

STEALPOT LIVE ON BEATS


Stealpot to projekt utalentowanego, młodego muzyka Szymona Folwarcznego, który gra na trąbce, organach Hammonda i obsługuje wszelkiej maści elektronikę.

Zespół wystąpi w modowej stylizacji Patryka Kryślaka.Stealpot Live On Beats:
Szymon Folwarczny - trąbka i elektronika
Anna Ruttar - wokal
Andrzej Gondek - gitara 
Łukasz Kalisz - sample & scratche

www.facebook.com/stealpot  
soundcloud.com/stealpotmusic  DOKUMENTACJA WYDARZENIA (video: Julie Land - Motion Art):

Oficjalna strona Krakowskiego Festiwalu Filmowego: www.krakowfilmfestival.pl 

    SPOT PROMO:

Bookmark and Share

archiwum