kpb

Dojrzałe kino - pokazy w ramach 54. KFFKrakowskie Kino Pod Baranami zaprasza na cotygodniowe filmowe spotkania seniorów.

W zbliżającym się tygodniu Dojrzałe Kino Gościć będzie na 54. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

W środę, 28 maja, o godzinie 11.00 Seniorzy będą mogli obejrzeć dwie festiwalowe propozycje. Pierwsza z nich to krótka autobiograficzna impresja Yorama Grossa - wybitnego twórcy animacji, druga - pełnometrażowy dokument poświęcony życiu i twórczości kompozytora, Krzysztofa Pendereckiego.
W czwartek natomiast, 29 maja, także o 11.00 stali widzowie Dojrzałego Kina będą mieli okazję zobaczyć najnowszy obraz znanego dokumentalisty - Bartosza Konopki o twórczości wokalnej wyjątkowej aktorki teatralnej i filmowej - Stanisławy Celińskiej.

Projekcjom tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 8 zł
środa, 28 maja 2014, godz. 11.00

OBRAZY Z MOJEGO ŻYCIA
 | PICTURES FROM MY LIFE
reż. Yoram Gross, Australia 2014, 13’ (anim.)

Impresyjne spojrzenie na losy wybitnego twórcy animacji - Yorama Grossa. W tym krótkim filmie przedstawiono kolejne etapy życia artysty: beztroskie dzieciństwo, dramatyczny okres II wojny światowej, szczęśliwe ocalenie z Zagłady i życie po wojnie. Motywem przewodnim jest muzyka Modesta Musorgskiego, która towarzyszy Grossowi przez całe życie.

PENDERECKI. DROGA PRZEZ LABIRYNT | PENDERECKI. DROGA PRZEZ LABIRYNT
reż. Anna Schmidt, Polska/Niemcy 2013, 72’

Pełnometrażowy dokument o wybitnym polskim kompozytorze - Krzysztofie Pendereckim. Autorka przez rok towarzyszyła artyście, co zaowocowało niezwykle ciekawym portretem, składającym się z wypowiedzi samego Pendereckiego, jego rodziny, przyjaciół i współpracowników. Jesteśmy świadkami tworzenia nowych dzieł, a także chwil spędzanych przez kompozytora z rodziną w jego wiejskiej posiadłości w Lusławicach.


czwartek, 29 maja 2014, godz. 11.00

NOWA WARSZAWA
NOWA WARSZAWA 
reż. Bartosz Konopka, Polska 2014, 69’

Stanisława Celińska to nie tylko wybitna aktorka, znana z filmów Andrzeja Wajdy czy przedstawień Krzysztofa Warlikowskiego. W 2012 roku wraz z zespołem Royal String Quartet nagrała płytę z nowymi aranżacjami znanych piosenek o Warszawie. Rejestracja ich wspólnego występu staje się pretekstem do opowieści o artystce, której los w szczególny sposób splótł się z historią stolicy. Muzycy składają także osobliwy hołd współczesnej warszawskiej Pradze, gdzie Celińska przyszła na świat.


Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!


Partnerzy:

   

   


     
      
Bookmark and Share

archiwum