kpb

studencki Nocny Klub Filmowy - Teoria wszystkiego


STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Teoria wszystkiego, reż. Terry Gilliam
czwartek, 29 maja 2014, godz. 22.15

Studencki Nocny Klub Filmowy w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej przez młodych krakowskich filmoznawców w studenckim gronie.

Krótką prelekcję wygłosi Monika Lewandowska - kinofilka z managerskimi zapędami. Szuka Don Kichota w filmach Terry'ego Gilliama. Studentka III roku filmoznawstwa w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ.Przed burzliwą wymianą zdań zapraszamy do posilenia się kanapkami, kawą i herbatą.

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.

* Regulamin sNKF - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


TEORIA WSZYSTKIEGO | THE ZERO THEOREM
reż. Terry Gilliam, USA/Rumunia/Wlk. Brytania 2013, 107’

Teoria wszystkiego jest niezwykłą wyprawą do szalonego, surrealistycznego świata Terry'ego Gilliama. To czarna komedia w gwiazdorskiej obsadzie, z nagrodzonymi Oscarami Christophem Waltzem, Mattem Damonem oraz Tildą Swinton.

W niedalekiej przyszłości ludzie zostają pozbawieni resztek prywatności, a odpowiedzią na każde - nawet najskrytsze ich pragnienia - są wszechobecne wirtualne usługi, którymi sterują wielkie korporacje.

Ukrywający się przed światem ekscentryczny geniusz Qouen Leth (Waltz) otrzymuje od prezesa zarządu najpotężniejszego koncernu świata (Damon) tajną misję. Korzystając z wszelkich dostępnych ludziom środków ma rozszyfrować sens istnienia wszechświata. Jednak zanim rozwiąże największą ze wszystkich zagadek, musi zmierzyć się ze swoimi paranojami i obsesjami, szaloną psychoanalityczką (Swinton), namolnym szefem, tajemniczą nieznajomą, która chce z nim uprawiać wirtualny seks oraz czarną dziurą, która nieubłaganie zasysa cały wszechświat...

Reżyser o filmie: „Mam nadzieję, że mój film nie przypomina niczego, co mogliście w ostatnich latach zobaczyć. Nie ma tu zombie, krzyżowców w pelerynach, obcych i gigantycznych eksplozji. Chociaż niewykluczone, że skłamałem w sprawie tej ostatniej pozycji”.

„Inteligentny scenariusz, fantastyczna scenografia i znakomite role Christopha Waltza i Melanie Thierry.”
Matthew Turner, „ViewLondon”

PARTNERZY:

         


PATRONI MEDIALNI:

RADIOFONIA 100,5 FM

        
Bookmark and Share

archiwum