kpb

Noc poezji - pokazy filmów dokumentalnych

NOC POEZJI
pokazy filmów dokumentalnych
sobota, 4 października 2014W sobotę, 4 października, odbędzie się czwarta edycja Nocy Poezji w Krakowie. Z tej okazji w Kinie Pod Baranami zaprezentowane zostaną dwa filmy dokumentalne dedykowane poezji i poetom: dokument Katarzyny Kolendy-Zaleskiej Chwilami życie bywa znośne poświęcony Wisławie Szymborskiej oraz Widok Krakowa Magdaleny Piekorz, w którym Adam Zagajewski oprowadza po literackim Krakowie.

Już po raz kolejny miłośnicy poezji będą mieli okazję spotkać się z poetami reprezentującymi różne nurty poetyckie oraz z samą poezją w rozmaitych jej formach i interpretacjach. Krakowska Noc Poezji to zarówno seanse filmowe, jak i plenerowe widowiska multimedialne, wydarzenia muzyczne oraz prezentacje. Szczegółowy program Nocy Poezji dostępny na stronie www.krakowskienoce.pl .
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, na wybrane będą obowiązywały bezpłatne wejściówki. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.


W PROGRAMIE:

sobota, 4 października, godz. 15.00
WIDOK KRAKOWA

reż. Magdalena Piekorz, Polska 2013, 59’

Dokument zrealizowany został w ramach międzynarodowego projektu "City(W)rites” promującego i prezentujacego wybrane miasta Europy przez pryzmat spotkań z pisarzami związanymi z konkretnymi miastami. Autorem zdjęć do filmu jest znakomity krakowski operator i dokumentalista, Marcin Koszałka, film wyreżyserowała autorka Pręgów, Magdalena Piekorz. W filmie Widok Krakowa widzowie wędrują po Krakowie oraz Małopolsce wraz z poetą - Adamem Zagajewskim. Mistrz pióra pokaże swój literacki Kraków, mistrzów, ulubione miejsca, znajomych literatów, a także opowie o swej drodze twórczej oraz literaturze polskiej.


sobota, 4 października, godz. 16.15
CHWILAMI ŻYCIE BYWA ZNOŚNE
reż. Katarzyna Kolenda-Zaleska, Polska 2009, 54’

Dokument o polskiej Noblistce - Wisławie Szymborskiej - o jej codzienności, nawykach, pasjach, marzeniach. Widz ma szansę poznać mniej znane oblicze poetki. Film zaskakuje, bawi, wzrusza. W dokumencie pojawiają się wypowiedzi o Szymborskiej, nie tylko ludzi z nią blisko związanych, ale także znanych osobistości ze świata kultury, zafascynowanych jej twórczością i osobowością (Umberto Eco, Vaclav Havel, Woody Allen). Dokument prezentowano na licznych przeglądach i festiwalach na całym świecie.


Bezpłatne wejściówki na filmy
- do odbioru w kasie Kina Pod Baranami od czwartku, 2 października, od godz. 12.00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.
    
Bookmark and Share

archiwum