kpb

SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina: INTERSTELLAR

SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina:
INTERSTELLAR (reż. Christopher Nolan)


sobota, 8 listopada 2014, godz. 10.00W sobotę, 8 listopada, odbędzie się drugie spotkanie nowego cyklu skierowanego do nastoletnich kinomanów. Tym razem zapraszamy na pokaz wyczekiwanej, najnowszej produkcji Christophera Nolana, Interstellar. Przed seansem krótkie wprowadzenie przygotowane przez jednego z uczestników, a po projekcji rozmowa o filmie. Bilety dla uczniów - TYLKO 10 zł.

W rolach głównych występują zdobywcy Oscarów - Anne Hathaway oraz Matthew McConaughey.

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów V LO w Krakowie, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać filmy z bieżącego repertuaru i rozmawiać - w luźnej atmosferze - o swoich refleksjach.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi - mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO - Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy interesująca wymiana zdań na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.


BILETY dla uczniów:
  TYLKO 10 zł


O FILMIE:

INTERSTELLAR | INTERSTELLAR
reż. Christopher Nolan, USA/Wielka Brytania 2014, 169'

Najnowszy film Christophera Nolana, wizjonera współczesnego kina, oparty na teorii naukowej opracowanej przez fizyka z Caltech - Kipa Thorne'a.

Historia grupy badaczy z NASA, którzy dzięki nowo odkrytemu tunelowi czasoprzestrzennemu pokonują granice do tej pory przekraczające ludzkie możliwości podróżowania w innym wymiarze. W rolach głównych zdobywcy Oscarów, Matthew McConaughey oraz Anne Hathaway.

Bookmark and Share

archiwum