kpb

Dojrzałe kino - Klub Jimmy'egoW środę, 5 listopada o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na film Klub Jimmy’ego – wzruszający i barwny obraz Irlandii lat 20. ubiegłego wieku w reżyserii Kena Loacha.

Dojrzałe Kino jest cotygodniowym cyklem filmowym skierowanym do dojrzałych widzów. Kino Pod Baranami wraz z redaktor Marią Malatyńską w każdą środę zachęca seniorów do oglądnięcia wybranej premiery kinowej, wysłuchania ciekawej prelekcji i wzięcia udziału w dyskusji na temat obejrzanego filmu. W cenę biletu wliczony jest także drobny poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
środa, 5 listopada 2014, godz. 11.00 


KLUB JIMMY’EGO | JIMMY'S HALL
reż. Ken Loach, Wielka Brytania/Irlandia/Francja 2014, 109’

MFF w Cannes 2014: konkurs główny, oficjalna selekcja

Zdobywca Złotej Palmy za Wiatr buszujący w jęczmieniu powraca w swoim filmie do Irlandii lat 20. ubiegłego wieku, pokazując ją tym razem z lekkością i subtelnym poczuciem humoru.

Stworzyć młodzieżowy klub. Miejsce, w którym można się uczyć, wymieniać poglądy, otwarcie mówić o tym, co się myśli, bawić się, tańczyć. Czy to grzech? Na prowincji w Irlandii lat 20. nikt by się na coś takiego nie odważył. Nikt, poza Jimmym Graltonem.

Klub Jimmy’ego to opowieść o barwnym życiu niepokornego wizjonera, który uczył młodych ludzi niezależnego myślenia i czerpania radości z tańca, za co w katolickiej Irlandii stał się wrogiem numer jeden. Historia, w której powraca wciąż aktualne pytanie: na ile kościół może ingerować w nasze życie?

„Zaskakująco uroczy i wzruszający film.” Scott Foundas, Variety

„Ten film jest jak Footloose w Irlandii.” Eric Kohn, Indiewire

zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
          
Bookmark and Share

archiwum