kpb

Obywatel: premiera filmu z udziałem twórców


niedziela, 9 listopada 2014, godz. 19.00

W niedzielę, 9 listopada o godzinie 19.00 Kino Pod Baranami zaprasza na premierowy pokaz filmu Obywatel z udziałem reżysera i odtwórcy głównej roli - Jerzego Stuhra.

Gośćmi pokazu będą również: kompozytor, Adrian Konarski oraz aktorzy - Beata Schimscheiner, Maja Berełkowska-Cyrwus, Andrzej Franczyk i Grzegorz Mielczarek.


Reżyser o filmie: Obywatel jest filmem bardzo osobistym. Chociaż nie jest to moja stuprocentowa biografia, jest jakby biografią mojego pokolenia. Jest też filmem stricte autorskim, tzn. wszystko było w moich rękach: od początku, od pierwszego machnięcia piórem, po ostatnie dyspozycje dźwiękowe i montażowe, powiększonym o to, że także w nim zagrałem, tym bardziej biorę za niego odpowiedzialność.

Wstęp - z zaproszeniami
Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona w miarę wolnych miejsc


OBYWATEL | OBYWATEL
reż. Jerzy Stuhr, Polska 2014, 108’

Festiwal Filmowy w Gdyni 2014: Nagroda Specjalna Jury

Wychodząc z gmachu telewizji, Jan Bratek ulega groźnemu wypadkowi. Leżąc na szpitalnym łóżku majaczy, przypominając sobie sceny z burzliwego życia. Miał szczęście - albo pecha - wbrew swoim zamiarom znajdować się w centrum wydarzeń historycznych. W jego losie, jak w soczewce, odbija się powojenna historia Polski.

Jana Bratka, który przez całe życie stara się jedynie być sobą, zagrali ojciec i syn - Jerzy i Maciej Stuhrowie. W filmie zobaczymy także m.in. Sonię Bohosiewicz, Magdalenę Boczarską, Ireneusza Czopa, Piotra Głowackiego i Janusza Gajosa. Autorem zdjęć jest nominowany do Oscara oraz wielokrotnie nagradzany wybitny operator Paweł Edelman.

Film prezentowany z angielskimi napisami | with English subtitles


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum