kpb

Dojrzałe kino - Obywatel (seanse o g. 10.45 i 11.00)W środę, 12 listopada o godzinie 10.45 oraz 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na Obywatela, najnowszy film Jerzego Stuhra określany przez reżysera mianem "bolesnej komedii".

Dojrzałe Kino jest cotygodniowym cyklem filmowym skierowanym do dojrzałych widzów. Kino Pod Baranami wraz z redaktor Marią Malatyńską w każdą środę zachęca seniorów do oglądnięcia wybranej premiery kinowej, wysłuchania ciekawej prelekcji i wzięcia udziału w dyskusji na temat obejrzanego filmu. W cenę biletu wliczony jest także drobny poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
środa, 12 listopada 2014, godz. 10.45 oraz 11.00 


OBYWATEL | OBYWATEL
reż. Jerzy Stuhr, Polska 2014, 108’

Festiwal Filmowy w Gdyni 2014: Nagroda Specjalna Jury

Wychodząc z gmachu telewizji, Jan Bratek ulega groźnemu wypadkowi. Leżąc na szpitalnym łóżku majaczy, przypominając sobie sceny z burzliwego życia. Miał szczęście - albo pecha - wbrew swoim zamiarom znajdować się w centrum wydarzeń historycznych. W jego losie, jak w soczewce, odbija się powojenna historia Polski.

Jana Bratka, który przez całe życie stara się jedynie być sobą, zagrali ojciec i syn - Jerzy i Maciej Stuhrowie. W filmie zobaczymy także m.in. Sonię Bohosiewicz, Magdalenę Boczarską, Ireneusza Czopa, Piotra Głowackiego i Janusza Gajosa. Autorem zdjęć jest nominowany do Oscara oraz wielokrotnie nagradzany wybitny operator Paweł Edelman.

zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
          
Bookmark and Share

archiwum