kpb

Weekendowe pokazy dla dzieci - Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa

sobota, 15 listopada 2014, godz. 11.45
niedziela
, 16 listopada 2014, godz. 13.30Już w najbliższy weekend, 15 i 16 listopada, zapraszamy na pokazy wielokrotnie nagradzanej animacji dla całej rodziny.

Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa to opowieść o relacjach między dziećmi i dorosłymi, przyjaźni i wyzwaniach stojących przed najmłodszymi.

Film z polskim dubbingiem.

BILETY:
18 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy) | 12 zł (senior) | 10 zł (dzieci do lat 10)


O FILMIE:

MOJA MAMA JEST W AMERYCE I SPOTKAŁA BUFFALO BILLA
| MA MAMAN EST EN AMÉRIQUE ET ELLE A RENCONTRÉ BUFFALO BILL
reż. Marc Boreal, Thibaut Chatel, Francja/Luksemburg 2013, 75’

Jeanem opiekuje się niania i zapracowany tata. Chłopiec nie wie, że jego mama nie żyje. Bliscy utrzymują go w przekonaniu, że jest w podróży. Aby prawda nie wyszła na jaw, przyjaciółka Jeana wysyła do niego pocztówki. Dziewczynka, podając się za jego mamę, opisuje wakacyjne przygody i pełne niesłychanych wydarzeń sytuacje. Jean rozpoczyna naukę w szkole - stawia czoła nowym problemom. Z czasem musi również oswoić się ze smutną prawdą o odejściu mamy. Film dla całej rodziny. Opowieść o relacjach między dziećmi i dorosłymi, przyjaźni i wyzwaniach stojących przed najmłodszymi.

o reżyserach:

Marc Boreal – reżyser i producent. Mieszka i pracuje we Francji. Od początku kariery związany z produkcjami telewizyjnymi i filmami dla dzieci. Współpracował przy ekranizacji przygód Tintina czy Asterixa. Moja mama... to jego pierwsza animacja długometrażowa.

Thibaut Chatel – reżyser i producent. Od ponad dwudziestu lat szef założonej przez siebie firmy Torpedo realizującej reklamy i teledyski. Pracował przy wielu serialach animowanych. W 2003 roku założył Label Anim, która wyprodukowała między innymi film Moja mama...

(dla dzieci w wieku: 6+)


ZWIASTUN (oryginalny):

Bookmark and Share

archiwum