kpb

studencki Nocny Klub Filmowy - Wolny strzelec

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Wolny strzelec, reż. Dan Gilroy
czwartek, 27 listopada 2014, godz.
23.05


W czwartek, 27 listopada, o godz. 23.05 Kino Pod Baranami zaprasza studentów na film Wolny strzelec z doskonałą rolą Jake'a Gyllenhaala.

Studencki Nocny Klub Filmowy to inicjatywa Kina Pod Baranami skierowana do studentów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w kinie, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone jest w cenę biletu.

Spotkania prowadzą studenci krakowskich uczelni - wybierają repertuar, przygotowują i wygłaszają wprowadzenie do filmu, moderują dyskusję. Każdy student może zostać gospodarzem. Najbardziej aktywni uczestnicy nagradzani są darmowymi biletami do Kina Pod Baranami.


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.

BILETY dla studentów: tylko 10 zł


WOLNY STRZELEC | NIGHTCRAWLER
reż. Dan Gilroy, USA 2014, 117’

Mroczne oblicze amerykańskiego snu i portret człowieka, który dla sukcesu nie cofnie się nawet przed zbrodnią.

Przyprawiający o gęsią skórkę Jake Gyllenhaal w życiowej kreacji wolnego strzelca, którego stać na absolutnie wszystko, żeby wspiąć się po szczeblach kariery kronikarza najniebezpieczniejszych dzielnic Los Angeles.

Każdej nocy, gdy Miasto Aniołów zasypia, grupy ryzykantów uzbrojonych w szybkie samochody, drogie kamery video i skuteczne policyjne skanery przemierzają Los Angeles wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu coraz to nowych okazji do nagrania odpowiednio atrakcyjnych materiałów. Ci wolni strzelcy parający się reporterskim fachem, zwani także nocnymi drapieżcami, polują na wypadki samochodowe, pożary, morderstwa i innego rodzaju ludzkie katastrofy, mając nadzieję sprzedać swe filmy lokalnym stacjom telewizyjnym poszukującym taniej sensacji. Przenosząc się z jednego miejsca tragedii na drugie, żyją na zupełnie innych zasadach niż reszta społeczeństwa. Nie uznają żadnych reguł, poza prostym przelicznikiem, który zamienia kolejne przestępstwa i zbrodnie na odpowiednią ilość dolarów.

Czarny koń wyścigu oscarowego twórców Dziedzictwa Bourne’a i Michaela Claytona z wirtuozerskimi zdjęciami Roberta Elswita, laureata Oscara za Aż poleje się krew oraz budującą mordercze napięcie muzyką Jamesa Newtona Howarda (6 nominacji do Oscara, w tym za Osadę, Ściganego, nominacja do BAFTy za Mrocznego Rycerza).

PARTNERZY:

                      

 


PATRONI:

      Bookmark and Share

archiwum