kpb

SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina: Whiplash

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina
- WHIPLASH (reż. Damien Chazelle)

sobota, 10 stycznia 2015, godz. 10.00

W sobotę, 10 stycznia, o godz. 10.00, w Kinie Pod Baranami odbędzie się czwarte spotkanie cyklu skierowanego do nastoletnich miłośników kina. Tym razem zapraszamy na projekcję filmu WHIPLASH - zwycięzcy oraz laureata nagrody publiczności najważniejszego festiwalu filmów niezależnych, Sundance. Przed seansem krótkie wprowadzenie przygotowane przez jednego z uczestników, a po pokazie rozmowa o filmie. Bilety dla uczniów - TYLKO 10 zł.Whiplash to poruszający i trzymający w napięciu obraz pokazujący ludzką determinację w dążeniu do ideału. Pierwszy w Krakowie pokaz filmu, który odbył się w listopadzie w Kinie Pod Baranami, został nagrodzony przez widzów entuzjastycznymi oklaskami.
Wspaniałe kreacje aktorskie duetu Miles Tiller (Cudowne tu i teraz, Między światami) - J.K. Simmons (Juno, W chmurach).

Film jak melodia, której nie można przestać nucić.
Anna Tatarska, Stopklatka.pl

Opowieść o przekraczaniu granic wytrzymałości psychicznej i fizycznej oraz o wyrzeczeniach, które prowadzą na sam szczyt. Oraz jeden z najlepszych filmów roku.

Kamila Hladisz, Hatak.pl

Simmons elektryzuje na ekranie. Mówi się, że to murowany kandydat do Oscara.
Halina Jasonek. Onet.pl

Miles Teller zagra na bębnach, a reżyser Damien Chazelle - na waszych nerwach. I podziękujecie im za to. Kto myślał, że walenie w perkusję to mało filmowy materiał, niech myśli dalej.
Jakub Popielecki, Filmweb.pl
SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów V LO w Krakowie, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać filmy z bieżącego repertuaru i rozmawiać - w luźnej atmosferze - o swoich refleksjach.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi - mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO - Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy interesująca wymiana zdań na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.


Bilety dla uczniów TYLKO 10 złWHIPLASH | WHIPLASH
reż. Damien Chazelle, USA 2014, 106'


Festiwal Filmowy Sundance 2014: Grand Prix oraz Nagroda Publiczności
Złote Globy 2015 - nominacja: najlepszy aktor - J.K. Simmons
Nagrody Amerykańskiego Kina Niezależnego Independent Spirit Awards 2015 - 4 nominacje: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor drugoplanowy - J.K. Simmons, najlepszy montaż
Gotham Awards - Nagrody Amerykańskiego Kina Niezależnego 2014: nominacja - najlepszy aktor: Miles Teller
Festiwal Kina Amerykańskiego w Deauville 2014: Nagroda Publiczności, Nagroda Specjalna Jury


Młody i utalentowany perkusista starając się osiągnąć doskonałość w muzycznym fachu, dostaje się do prestiżowego konserwatorium, gdzie trafia pod opiekę wykładowcy-tyrana. Metody dydaktyczne niezwykle wymagającego nauczyciela są bardzo okrutne; zmusza uczniów do nieludzkiego wysiłku, często poniża. Chłopak jest jednak gotowy na wszelkie poświęcenia, aby stać się muzykiem idealnym.


Bookmark and Share

archiwum