kpb

Dojrzałe Kino: BirdmanW środę (4 marca) zapraszamy na zwycięski film oscarowej gali, Birdman Alejandra Gonzáleza Iñárritu. Bilety wyjątkowo 14 zł (wymóg dystrybutora).

W każdą środę około godziny 11.00 zapraszamy na Dojrzałe Kino - cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Blog prowadzony przez uczestników cyklu: www.dojrzalekino.pl


Bilety dla seniorów: wyjątkowo 14 zł

środa, 4 marca 2015, godz. 11.00    

BIRDMAN | BIRDMAN
reż. Alejandro González Iñárritu, USA 2014, 119’

Oscary 2015: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepsze zdjęcia - Emmanuel Lubezki
- 5 nominacji: najlepszy aktor - Michael Keaton, najlepsza aktorka drugoplanowa - Emma Stone, najlepszy aktor drugoplanowy - Edward Norton, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż efektów dźwiękowych

Czarna komedia Alejandro Gonzáleza Iñárritu, twórcy filmów Amores perros, Babel i 21 gramów.

Show-biznes w krzywym zwierciadle. Tragikomiczne perypetie aktora, który niegdyś zyskał sławę jako bohater serii hollywoodzkich filmów o komiksowym superbohaterze, a teraz próbuje wystawić na Broadwayu sztukę we własnej adaptacji i reżyserii, z sobą samym w roli głównej. Jeśli chce doprowadzić do premiery, musi stawić czoło licznym przeciwnościom losu i własnemu ego, odzyskać zaufanie bliskich, odbudować zrujnowaną karierę i odnaleźć siebie.

Reżyser o filmie: „W dzisiejszych czasach wszyscy są osiągnąć sukces. Wydaje się, że można to zrobić w mgnieniu oka, ale to złudne. Na prawdziwy sukces pracuje się latami. Riggan nie potrafi sprostać własnym wymaganiom i swojemu wyobrażeniu sukcesu. Jest popularny, ale pragnie za wszelką cenę pokazać, że jest wartościowym artystą, a nie tylko lubianym aktorem. Niestety, obecnie większość ludzi wybiera drogę na skróty, a szczerzy i ambitni często są wyśmiewani. To paradoks współczesności i chciałem go pokazać w słodko-gorzki sposób.”

„Birdman ma nazwiska, jest skandaliczny, oraz, chociaż to szczegół, jest arcydziełem.” Marek Baranowski, Stopklatka.pl

„W świetnym filmie Alejandro Gonzáleza Inárritu płaszczyzny prawdy i ułudy swobodnie się przenikają, fikcja żeruje na faktach, a my - wraz z bohaterem - coraz bardziej gubimy się w tym misternie skonstruowanym labiryncie.” Jakub Popielecki, Filmweb.pl

zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum