kpb

Wędrówka na Zachód - od 24 kwietnia

WĘDRÓWKA NA ZACHÓD
- od 24 kwietnia 2015 w Kinie Pod Baranami

Filmowa medytacja, czyli Wędrówka na Zachód w reżyserii nagrodzonego Złotym Lwem w Wenecji Tsai Ming-lianga - od 24 kwietnia 2015 na ekranach Kina Pod Baranami!

Zapraszamy wszystkich widzów szukających na wiosnę wyciszenia i relaksu.


WĘDRÓWKA NA ZACHÓD | JOURNEY TO THE WEST | XI YOU
reż. Tsai Ming Liang, Francja/Tajwan 2014, 56'

Drobinki kurzu, wirujące w świetle słonecznym. Gwar ruchliwej ulicy. Szum morskich fal. Człowiek, który na coś czeka, samotnie paląc papierosa w pokoju. Dziecko, które - czymś zaintrygowane - zatrzymuje się na schodach w podziemnym przejściu. Mnich pogrążony w medytacji, idący przez miasto. Wszystko to dzieje się jednocześnie i obok siebie. Tylko od nas zależy, jak głęboko się zanurzymy w otaczającej nas rzeczywistości.

Wędrówka na Zachód w reżyserii nagrodzonego Złotym Lwem w Wenecji Tsai Ming-lianga to głębokie, duchowe przeżycie: pogodne i radosne doświadczenie dla wszystkich, którzy ścigają się z czasem i żyją w wiecznym pośpiechu. W świecie permanentnej pogoni, niepokoju i ataku zewsząd na nasze zmysły to wyciszenie pozwalające wejść w umysł medytującego i doświadczyć głębokiego spokoju i koncentracji. Wędrówka na Zachód to film, który nas wybudza z letargu permanentnej pogoni i niepokoju. Pokazany na wielkim ekranie w IMAKSIE podczas światowej premiery podczas festiwalu w Berlinie film przyciągnął tłumy widzów i był oglądany w absolutnej koncentracji, pozwalając każdemu na sali na unikalne doświadczenie: spotkanie z samym sobą.

„Pięknie sfilmowany, wyjątkowy filmowy klejnot.” Variety


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum