kpb

Francuskie Rendez-Vous: Les Gazelles

FRANCUSKIE RENDEZ-VOUS
- pokazy filmów pod patronatem Instytutu Francuskiego w Krakowie:
LES GAZELLES
(reż. Mona Achache)
środa, 8 kwietnia 2015, godz. 19.00Zapraszamy na trzecią odsłonę nowego cyklu filmowego, przygotowywanego we współpracy z Instytutem Francuskim w Krakowie.

Tym razem miłośnicy kina znad Sekwany będą mieli okazję obejrzeć komedię Les Gazelles, opowiadającą o poszukujących szczęścia współczesnych mieszkankach Paryża.

Film zostanie pokazany w oryginalnej francuskiej wersji językowej z polskimi napisami.


O FILMIE:

LES GAZELLES
| LES GAZELLES
reż. Mona Achache, Francja 2013, 99'

Marie i Eric to para trzydziestolatków, którzy są ze sobą od czasów liceum. Kiedy kupują wspólnie mieszkanie, kobietę zaczynają ogarniać wątpliwości - nie jest pewna, czy życie w stałym związku to szczyt jej marzeń. Spotkanie z przyjacielem z dzieciństwa uświadamia jej, jak nudne i monotonne jest jej życie. Chce zacząć wszystko od nowa i dać się ponieść wolności. Decyduje się opuścić Erica i rzuca się w wir przyjemności i szalonych zabaw.

Porównywany do amerykańskiego serialu Seks w wielkim mieście, pogodny, pełen radości film o poszukiwaniu szczęścia, wypełniony niebanalnymi obrazami Paryża.

BILETY:
14 zł
11 zł
(dla posiadaczy karty Instytutu Francuskiego)


FRANCUSKIE RENDEZ-VOUS, czyli pokazy filmów pod patronatem Instytutu Francuskiego w Krakowie, to inicjatywa, której celem jest prezentowanie najciekawszych filmów kinematografii francuskiej - zarówno najnowszych produkcji, jak i klasyki filmowej.
Pokazy odbywają się raz w miesiącu, w środowe wieczory. Wszystkie filmy są wyświetlane w oryginalnej francuskiej wersji językowej, z polskimi napisami. Organizatorzy zapraszają amatorów kina francuskiego, widzów francuskojęzycznych, a także adeptów języka Moliera. Bilety dla posiadaczy karty Instytutu Francuskiego - tylko 11 zł!
ZWIASTUN FILMU:
MEDIA:

Facebook
Instytut Francuski
Bookmark and Share

archiwum