kpb

Wędrówka na Zachód - pokaz filmu + warsztaty jogi

niedziela, 26 kwietnia 2015, godz. 17.00Wędrówka na Zachód w reżyserii wybitnego tajwańskiego twórcy Tsai Ming-lianga to buddyjska medytacja na ekranie.

26 kwietnia zapraszamy na specjalny pokaz filmu, któremu towarzyszyć będą krótkie warsztaty jogi oddechu, przygotowane przez szkołę Yoga International.

Katarzyna Erickson, nauczycielka jogi oraz założycielka Centrum Jogi i Ajurwedy Yoga International w Krakowie, wprowadzi uczestników do medytacji poprzez zastosowanie prostej metody relaksacyjnej wraz z nauką prawidłowego oddechu.

     


WĘDRÓWKA NA ZACHÓD | JOURNEY TO THE WEST | XI YOU
reż. Tsai Ming Liang, Francja/Tajwan 2014, 56'

Drobinki kurzu, wirujące w świetle słonecznym. Gwar ruchliwej ulicy. Szum morskich fal. Człowiek, który na coś czeka, samotnie paląc papierosa w pokoju. Dziecko, które - czymś zaintrygowane - zatrzymuje się na schodach w podziemnym przejściu. Mnich pogrążony w medytacji, idący przez miasto. Wszystko to dzieje się jednocześnie i obok siebie. Tylko od nas zależy, jak głęboko się zanurzymy w otaczającej nas rzeczywistości.

Wędrówka na Zachód w reżyserii nagrodzonego Złotym Lwem w Wenecji Tsai Ming-lianga to głębokie, duchowe przeżycie: pogodne i radosne doświadczenie dla wszystkich, którzy ścigają się z czasem i żyją w wiecznym pośpiechu. W świecie permanentnej pogoni, niepokoju i ataku zewsząd na nasze zmysły to wyciszenie pozwalające wejść w umysł medytującego i doświadczyć głębokiego spokoju i koncentracji. Wędrówka na Zachód to film, który nas wybudza z letargu permanentnej pogoni i niepokoju. Pokazany na wielkim ekranie w IMAKSIE podczas światowej premiery podczas festiwalu w Berlinie film przyciągnął tłumy widzów i był oglądany w absolutnej koncentracji, pozwalając każdemu na sali na unikalne doświadczenie: spotkanie z samym sobą.

„Pięknie sfilmowany, wyjątkowy filmowy klejnot.” Variety


BILETY:
20 zł
(normalny)
14 zł (ulgowy)
12 zł (senior)


ZWIASTUN:
Bookmark and Share

archiwum