kpb

Magia Anime - Trzy filmy z japońskiego studia Ghibli

Magia Anime to przegląd japońskich animacji ze studia Ghibli.

Studio Ghibli uważane jest dziś w dziedzinie animacji za najlepsze filmowe studio na świecie.

W trakcie przeglądu zaprezentujemy dwie mistrzowskie animacje Hayao Miyazaki, nagrodzony Oscarem Spirited Away. W krainie bogów i Ruchomy zamek Hauru, a także najnowszą produkcję studia, Opowieści z Ziemiomorza, prezentowane na przedpremierowym pokazie.

Zapraszamy na konfrontację z wyobraźnią japońskich animatorów.

Współorganizatorem Magii Anime jest Monolith Plus.

Przegląd odbędzie się w dniach 14-16 maja. Pokazy o godz. 19.10.

Ruchomy zamek Hauru oraz Opowieści z Ziemiomorza - wersja z napisami 
Spirited Away. W krainie bogów  - polski dubbing


Autorką rysunku wykorzystanego na plakacie jest Dominika Darowna - dziękujemy!


BILETY:
14 zł
(normalny) | 12 zł (ulgowy)
Karnet (3 filmy): 30 zł


Program:


poniedziałek, 14 maja, godz. 19.10 

SPIRITED AWAY. W KRAINIE BOGÓW | SEN TO CHIHIRO NO KAMIKAKUSHI 
reż. Hayao Miyazaki, Japonia 2001, 124'Oscar 2003 w kategorii: najlepszy film animowany.

Mistrzowska animacja nakręcona przez japońskiego mistrza, Hayao Miyazakiego.

10-letnia Chihiro jest niezwykle upartą dziewczynką. Gdy rodzice informują ją o tym, że muszą się przeprowadzić do innego domu, jest bardzo zła. Tajemniczym zbiegiem okoliczności rodzina trafia do ogromnego czerwonego domu. W jego wnętrzu ukryte jest widmowe miasto zamieszkane przez starożytnych bogów i magiczne stworzenia. Światem tym rządzi demoniczna czarownica, okrutna Yubaba. By przeżyć Chihiro musi wyrzec się nie tylko swego lenistwa i uporu, ale także wspomnień, a nawet własnego imienia. 

  
wtorek, 15 maja, godz. 19.10

RUCHOMY ZAMEK HAURUHAURU NO UGOKU SHIRO 
reż. Hayao Miyazaki, Japonia 2004, 119'Pięknie sfilmowana animacja, która przenosi widza w podróż niemal do granic wyobraźni. 

Sophie ma 18 lat i całe dnie spędza w sklepie z kapeluszami, który wcześniej należał do jej zmarłego ojca. W trakcie jednej z nieczęstych wizyt w mieście, poznaje czarodzieja o imieniu Hauru. Hauru jest niezwykle przystojny, ale także dość skryty... Zazdrosna o ich zażyłość czarodziejka, rzuca czar na Sophie. Śliczna dziewczyna zmienia się w 90-letnią staruszkę. Zrozpaczona próbuje odzyskać swoje ciało i wyrusza w magiczną podróż pełną niebezpieczeństw.


środa, 16 maja, godz. 19.10

OPOWIEŚCI Z ZIEMIOMORZA | GEDO SENKI - pokaz przedpremierowy!
reż. Goro Miyazaki, Japonia 2006, 115'Ekranizacja kultowego cyklu powieści fantasy Urszuli K. Le Guin o królestwie Ziemiomorza.

Królestwo Ziemiomorza pogrąża się w chaosie. Magowie tracą swą moc, a do świata ludzi zaczynają przenikać smoki. Młody królewicz Arren wraz z potężnym arcymagiem Gedem (Krogulec) wyruszają w daleką wyprawę, by odnaleźć i unicestwić źródło rozbudzonego z niewiadomych powodów zła. Od powodzenia tej niebezpiecznej misji zależy przyszłość całego Ziemiomorza.


Współorganizator przeglądu:

Bookmark and Share

archiwum