kpb

Straight Outta Compton w Kinie Pod Baranami


STRAIGHT OUTTA COMPTON w Kinie Pod Baranami
- od 4 września 2015!Od 4 września na naszych ekranach wyświetlany będzie film Straight Outta Compton opowiadający o legendarnym, kalifornijskim rapowym składzie N.W.A. Długo wyczekiwana przez polskich fanów produkcja, której tytuł zaczerpnięty został z debiutanckiego albumu zespołu, już w premierowy weekend odniosła wielki sukces frekwencyjny w Stanach Zjednoczonych, gdzie zebrała również świetne opinie widzów i krytyków.

POKAZY pierwszego tygodnia:
piątek, 4 września: 14.15, 21.15
sobota, 5 września: 14.15, 21.15, 23.35
niedziela, 6 września - środa, 9 września: 14.15, 21.15
czwartek, 10 września: 14.15, 21.15

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!Film Straight Outta Compton zabiera widzów w miejsca, gdzie wszystko się zaczęło i opowiada prawdziwą historię o tym, jak kulturowi rebelianci z najbiedniejszej dzielnicy Los Angeles, uzbrojeni jedynie w teksty, dumę, zuchwałość i prawdziwy talent, postawili się systemowi, tworząc zespół N.W.A. (ang. Niggaz Wit Attitudes).

Początkowo w skład ekipy wchodzili: Dr Dre, Ice Cube, Eazy-E, Mc Ren, DJ Yella, Arabian Prince i The D.O.C. Ich pierwsza płyta, Straight Outta Compton, sprzedała się w 9 milionach egzemplarzy. To właśnie ta grupa położyła podwaliny pod gangsta rap i hiphopową scenę Zachodniego Wybrzeża.

Reżyserem filmu jest F. Gary Gray (Włoska robota), także pochodzący z Compton i znany jako twórca wielu hip-hopowych teledysków. W filmie występują O’Shea Jackson Jr., który wciela się w postać swojego ojca, Ice Cube'a, Corey Hawkins jako Dr. Dre i Jason Mitchell jako Eazy-E.

Autorem ścieżki dźwiękowej jest Dr Dre. Compton to pierwszy od 16 lat - i jak zapowiada twórca - ostatni album 50-letniego rapera, który wraz z Ice Cube’em i Tomicą Woods-Wright, wdową po Eazy-E, wyprodukowali film.

Przełomowa grupa N.W.A. otrzymała biografię na jaką zasługuje.
Rolling Stone
Ma siłę eksplozji.
Wall Street Journal
Jeden z najbardziej interesujących i prowokujących filmów lata.
New York Post
Doskonałe role całej obsady.
Chicago Sun Times


BILETY:
według cennika


O FILMIE:

STRAIGHT OUTTA COMPTON
| STRAIGHT OUTTA COMPTON
reż. F. Gary Gray, USA 2015, 147'

Rok 1987. Compton. Pięciu młodych ludzi zmienia swoją frustrację i gniew z powodu życia w najbiedniejszej i najniebezpieczniejszej dzielnicy Los Angeles, w potężną broń, jaką jest muzyka. Zakładają jedną z najważniejszych grup rapowych w historii. FBI z powodu ostrych i brutalnie szczerych tekstów nazwała ich "najniebezpieczniejszą grupą świata".

FILM POLECAJĄ:

Urban Flavours
Local Hero
Klub Betel
Szpitalna 1
Pasaż
Pauza
Bookmark and Share

archiwum